"Верховенство права" инициирует проверку деятельности регистрационной службы Овидиопольского района Одесской области

20.07.2015

Как стало известно общественной организации «Верховенство права», при обращении в Регистрационную службу Овидиопольского района Одесской области для оформления права собственности на недвижимое имущество местные жители  сталкиваются с такой бюрократией и волокитой, которых не существовало и во времена, когда право собственности регистрировали бюро технической инвентаризации или отдел земельных ресурсов.

Для того, чтобы зарегистрировать право собственности на недвижимое имущество гражданам приходится записываться на прием к регистратору, а потом в буквальном смысле днями и ночами стоять в очередях возле регистрационной службы, охраняя заветный список с записями. Бывало, записавшись с вечера и приходя утром на прием, граждане обнаруживали, что список переписан и фигурируют в нем совсем другие фамилии, однако регистраторы принимают только согласно списка. Некоторым гражданам, допустившим ошибку в поданных документах и получившим отказ в регистрации приходится снова выстаивать в очередях.

По словам посетителей регистрационной службы, существует несколько юридических фирм, оказывающих посреднические услуги в сфере государственной регистрации. При обращении в такую фирму там обещают за определенную сумму денег правильно составить документы, чтобы не было отказа, а также провести регистрацию в кратчайшие сроки в обход очереди из простых граждан.

По вышеуказанным фактам общественной организацией «Верховенство права» в Министерство юстиции Украины и Главное территориальное управление юстиции в Одесской области были направлены обращения с целью проведения проверок и привлечения виновных лиц к ответственности.

Ниже приводим текст обращения.

_____________________________________________________________


Міністру юстиції України
Петренку Павлу Дмитровичу
01001, м. Київ, вул. Городецького, 13

Начальнику Головного територіального управління юстиції в Одеській області
Пономарчуку Олексію Олександровичу
65007, м. Одеса, вул. Богдана Хмельницького, 34


ЗАЯВА
про проведення перевірки

Громадська організація «Верховенство права» на постійній основі здійснює моніторинг дотримання законодавства органами державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронними органами та судами, з метою протидії корупції та захисту порушених прав громадян.

Останнім часом до громадської організації «Верховенство права» від громадян почали надходити скарги на дії Реєстраційної служби Овідіопольського районного управління юстиції в Одеській області.
Звичним явищем для мешканців Овідіопольського району Одеської області стали черги, які потрібно відстояти для того, щоб потрапити на прийом до державного реєстратора.

Громадяни скаржаться на те, що для прийому у державного реєстратора останній вимагає у відвідувачів список, згідно якого та чи інша особа записана до нього на прийом, особи не зазначені у списку до прийому не допускаються, навіть якщо вони прийшли на прийом першими, відсутні також будь-які спрощення для пільгових категорій населення. Поряд з цим потрібно додати, що складання списку не контролюється співробітниками реєстраційної служби та у зв'язку із цим дуже часто виникають ситуації, коли списки переписуються кілька разів на день, що створює плутанину та конфлікти серед відвідувачів.

Багато зауважень існує у громадян щодо неналежного виконання державними реєстраторами своїх службових обов'язків, що полягає у винесенні безпідставних відмов під час реєстрації речових прав на нерухоме майно. Приймаючи рішення про відмову у реєстрації, державний реєстратор у більшості випадків не вказує точну причину відмови, зазначаючи лише статтю закону яку начебто порушено, тому у громадян відсутня можливість перевірити чи законною є відмова.

Також громадяни скаржаться на те, що не всі відвідувачі реєстраційної служби знаходяться в рівних умовах та зазначають, що за певну грошову суму посередники готові вирішити питання щодо державної реєстрації прав на нерухоме майно без черг, присутності самого заявника та безпідставних відмов.

Таким чином, у діях керівництва та державних реєстраторів Реєстраційної служби Овідіопольського районного управління юстиції в Одеській області вбачаються порушення, що полягають у створенні відвідувачам штучних перешкод та спонуканні їх звертатись до посередників, які за певну грошову суму вирішують їх питання у найкоротші строки без черг, присутності заявника та відмов.

У відповідності до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 40 Конституції України, статтею 21 Закону України «Про громадські об'єднання», -

ПРОСИМО:

Провести перевірку діяльності Реєстраційної служби Овідіопольського районного управління юстиції в Одеській області по фактам викладеним у даній заяві.

Про результати перевірки письмово повідомити громадську організація «Верховенство права» за адресою: 65012, м. Одеса, а/с № 47. При наданні відповіді посилатись на вихідний номер заяви.

Додається CD-диск із записом.


Голова правління Букач В.М.
 


Комментарии 2
Zakalebalo 9.08.2015 21:40
Пишите правду а не ...... !
Достало 20.07.2015 16:40
Васюков - главный коррупционер в юстиции!!!!

Лента новостей

Комментарии