Судья Приморского суда Капля Алексей незаконно отпустил на волю Игоря Маркова

Сфера интересов: Судебная власть
15.07.2015
Судья Приморского суда Капля Алексей незаконно отпустил на волю Игоря Маркова - Верховенство Права

Общественная организация «Верховенство права» обратилась с жалобой в Высшую квалификационную комиссию судей Украины на неправомерное поведение судьи Приморского районного суда г. Одессы Капли Алексея Ивановича.

25 февраля 2014 года Алексеем Каплей было вынесено заведомо незаконное определение суда об отмене меры пресечения взятия под стражу. Данная мера пресечения была избрана в отношении бывшего лидера партии Родина и народного депутата Украины Маркова Игоря Олеговича, обвиняемого в совершении преступления, предусмотренного ч. 4 ст. 296 УК Украины (Хулиганство).

Вопреки нормам уголовно-процессуального кодекса Украины, под давлением натиска людей, которые пришли на судебное заседание в поддержку Игоря Маркова, судьей Каплей Алексеем было открыто судебное заседание. Нарушения заключались в том, что во-первых, уголовное производство в отношении Игоря Маркова было направлено в Апелляционный суд Автономной республики Крым, то есть у судьи отсутствовали вообще материалы уголовного дела; во-вторых, отсутствие у суда сведений о восстановлении Игоря Маркова в статусе Народного депутата Украины (о чем так яростно говорил адвокат Маркова – Казарновский О.Л.) и отсутствие самого обвиняемого Маркова И.О. в зале судебного заседания.

Общественная организация «Верховенство права» считает, что такие незаконные действия судьи Приморского районного суда г. Одессы Капли Алексея Ивановича представляют угрозу утверждению в государстве принципа верховенства права и правосудия определенных Конституцией и законами Украины.

Поведение судьи, когда он принимает незаконное решение под давлением толпы недопустима. Поскольку такие действия способствуют распространению общественно опасных посягательств на правосудие, не обеспечивают в пределах своих полномочий соблюдения принципов самостоятельности судов и независимости судей.

___________________________________________________________________


До Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
03109, м. Київ, вул. Механізаторів, 9


СКАРГА
щодо неправомірної поведінки судді


Громадській організації «Верховенство права» стало відомо про те, що 25.02.2014 р. суддею Приморського районного суду м. Одеси Каплею Олексієм Івановичем під тиском великої кількості людей, які були агресивно налаштовані проти судді, було винесено незаконну ухвалу по кримінальному провадженню № 522/1918/14-к про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченому Маркову Ігорю Олеговичу за ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 296 КК України.

Події у цей день, які призвели до настання таких наслідків, розгортались наступним чином.
24.02.2014 р. до Приморського районного суду м. Одеси надійшло клопотання захисника Маркова І.О. – адвоката Казарновського О.Л. про скасування запобіжного заходу обраного відносно Маркова І.О.

Зазначене клопотання адвокат мотивував тим, що Марков І.О. є народним депутатом України, а тому тримання його під вартою суперечить Конституції та КПК України.

25.02.2014 р. приблизно о 12:00 годині до Приморського районного суду м. Одеси увірвалася велика кількість агресивно налаштованих людей, деякі з них були одягнені у футболки з написом «Свободу Игорю Маркову», з прапорами політичної партії «Родина».

Вказані особи, розбили вікна дверей у службових приміщеннях суду, де знаходяться робочі кабінети суддів Приморського районного суду м. Одеси, увірвалися до службового кабінету судді Каплі О.І. та силоміць його доставили до зали судових засідань № 133 з вимогою негайно розглянути та скасувати запобіжний захід відносно Маркова І.О. та звільнити його з під варти.

За приблизними оцінками в залі судового засідання та на території суду знаходилося 300 осіб, що вимагали звільнення Маркова І.О. з під варти.

З метою недопущення масових заворушень, погрому державного майна суду, суддя Капля О.І. всупереч нормам кримінально-процесуального кодексу України все ж таки відкрив судове засідання.

В судовому засіданні суддя Капля О.І. сам неодноразово наголошував присутнім особам на відсутності правових підстав для проведення процесуальних дій по вказаному кримінальному провадженню, задоволення вимог та скасування запобіжного заходу відносно Маркова.

Оскільки, по-перше, кримінальне провадження відносно Маркова І.О. було направлене до Апеляційного суду Автономної республіки Крим, тобто у судді були відсутні матеріали кримінальної справи; по-друге, відсутність у суду відомостей про поновлення Маркова І.О. в статусі Народного депутата України та відсутність самого обвинуваченого Маркова І.О. в судовому засіданні.

Однако, незважаючи на усі вищезазначені факти, всупереч нормам КПК України, суддя Капля О.І. піддався тиску з боку агресивно налаштованих людей та оголосив завідомо незаконну ухвалу суду, якою скасував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно Маркова І.О.

ГО «Верховенство права» вважає, що такі незаконні дії судді Приморського районного суду м. Одеси Каплі О.І. становлять загрозу утвердженню в державі принципу верховенства права, здійсненню правосуддя на засадах, визначених Конституцією та законами України.

Конституцією України та законами України передбачено, що незалежність суддів є основною передумовою їх об’єктивності та неупередженості. Суддя при здійсненні правосуддя повинен підкорятися лише закону.

Поведінка судді, коли він приймає незаконне рішення під тиском натовпу є неприпустимою. Оскільки такі дії сприяють поширенню суспільно небезпечних посягань на правосуддя, не забезпечують в межах своїх повноважень дотримання принципів самостійності судів і незалежності суддів.
Рішення в судовій справі має ґрунтуватися на всебічному, повному й об’єктивному дослідженні всіх обставин справи, під час якого не може надаватися перевага правовій позиції будь-якого учасника судового процесу.

Відповідно до статті 83 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з таких підстав:
1) істотні порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя;
2) порушення вимог щодо неупередженого розгляду справи;
3) систематичне або грубе одноразове порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя.

Відповідно до статті 84 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» право на звернення зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, має кожен, кому відомі такі факти.

Згідно статті 1 Кодексу професійної етики судді суддя повинен бути прикладом законослухняності, неухильно додержувати присяги й завжди поводитися так, щоб зміцнювати віру громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду.

Згідно статті 7 Кодексу професійної етики судді суддя повинен здійснювати судочинство в межах та в порядку, визначених процесуальним законом, і виявляти при цьому тактовність, ввічливість, витримку й повагу до учасників судового процесу та інших осіб.

Враховуючи вищевикладене, ГО «Верховенство права» звертається з проханням до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглянути питання про притягнення судді Приморського районного суду міста Одеси Каплі Олексія Івановича до дисциплінарної відповідальності.


 


Комментарии 4
Гостю 16.07.2015 11:07
эти нахлебники должны отвечать по закону в любое время за вынесенные незаконные решения
Гость 15.07.2015 10:53
Вовремя спохватились, отпустил в феврале 2014, а жалоба в июле 2015. Нормально.
UGO 15.07.2015 10:49
Каждый день нам капает - на карманы капает.
кузьбек 15.07.2015 09:39
Какая-то воровская жаргонная кличка - Капля. Капля - чего, спрашивается?

Лента новостей

Комментарии