Народные депутаты не считают должным отвечать на обращения по «Ассоциации плательщиков налогов Украины»

27.05.2015
Народные депутаты не считают должным отвечать на обращения по «Ассоциации плательщиков налогов Украины» - Верховенство Права

Народные депутаты Украины Антонищак Андрей Федорович, Иванчук Андрей Владимирович, Матвиенко Анатолий Сергеевич будучи членами правления Общественной организации «Ассоциации плательщиков налогов Украины» проигнорировали обращения ОО «Верховенство права» относительно деятельности возглавляемой ими ассоциации.

Напомним, что ранее общественники обратились к высшим должностным лицам государства с заявлением, в котором привели примеры коррупционных схем, при которых под видом получения возвратной финансовой помощи для общественной организации «Ассоциация плательщиков налогов Украины» фактически происходит вымогательство денег у предпринимателей для чиновников фискальной службы - http://verhovenstvo.com/view/8201.

Ввиду этого ОО «Верховенство права» обратилась к народным депутатам Украины Антонищаку Андрею Федоровичу, Иванчуку Андрею Владимировичу, Матвиенко Анатолию Сергеевичу с просьбой пояснить имеют ли они отношение к «Ассоциации плательщиков налогов Украины», и известно ли им о фактах заключения ассоциацией договоров возвратной финансовой помощи, по которым денежные средства небыли возвращены.

Однако, народные депутаты Украины посчитали ненужным отвечать на обращения общественников и пояснять о коррупционных схемах Фискальной службы и Ассоциации плательщиков налогов Украины, в правлении которой они входят, чем нарушили Закон Украины «Об обращении граждан».

Интересным становится тот факт, что в соответствии со статьей 28 Закона Украины «Об обращениях граждан» контроль за соблюдением законодательства об обращении граждан осуществляют Верховная Рада Украины и те же народные депутаты Украины.

Ввиду вышеупомянутых нарушений ОО «Верховенство права» обратилась к Председателю Верховной Рады Украины Гройсману Владимиру Борисовичу с заявлением о проведении проверки относительно нарушений народными депутатами Украины Закона Украины «Об обращениях граждан».

Ниже приводим текст заявления.

_____________________________________________________________________________


Голові Верховної Ради України
Гройсману Володимиру Борисовичу
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5

ЗАЯВА
про проведення перевірки

Громадська організація «Верховенство права» постійно здійснює моніторинг діяльності органів влади з метою протидії корупції та захисту порушених прав громадян.

Згідно даних веб-сайту Громадської організації «Асоціація платників податку України» (надалі - АППУ), до складу правління даної громадської організації входять Народні депутати України Антоніщак Андрій Федорович, Іванчук Андрій Володимирович, Матвієнко Анатолій Сергійович.

За інформацією, що знаходиться у відкритому доступі в мережі Інтернет, АППУ укладає з підприємцями договори про надання поворотної фінансової допомоги, за що в замін останні отримують захистити від тиску та перевірок з боку органів фіскальної служби.

У статті зазначено, що укладання таких договорів для деяких підприємців є нав’язливими, оскільки у разі відмови укладання договір про надання поворотної фінансової допомоги до підприємця органом фіскальної служби направляється перевірка, завданням якої є знайти будь-які порушення законодавства, а у разі якщо це не вдається штучно їх винайти та заблокувати роботу, що призводить до збільшення боргів та фактично банкрутства.

Після тиску з боку податківців більшість підприємців погоджуються підписати договори та віддати кошти у необхідній сумі. Після їх отримання кошти перераховуються з рахунків «Асоціації платників податків України» на рахунки інших структур після чого встановити кінцевого вигодонабувача стає майже неможливим.

Коли деякі підприємці по закінченню строків повернення фінансової допомоги звертаються до спілки там їм повідомляють, що кошти у них відсутні та радять звернутись пізніше.

Після цього до підприємців, які наполягають на поверненні коштів знов приходять працівники фіскальної служби, які радять по питанню повернення коштів не звертатись ані до спілки, ані до суду з метою уникнення проблем у майбутньому.

Таким чином, вбачається, що АППУ за підтримки чиновників Державної фіскальної служби України фактично займається вимаганням коштів з підприємців та юридичних осіб під видом надання поворотної фінансової допомоги.

З метою проведення перевірки вищевикладених обставин ГО «Верховенство права» звернулась до правоохоронних органів, які внесли відповідні данні до Єдиного реєстру досудових розслідувань. На даний час проводиться перевірка.

Враховуючи вищевикладені обставини, ГО «Верховенство права» 11.03.2015 року звернулась до Народних депутатів України Антоніщака Андрія Федоровича, Іванчука Андрія Володимировича, Матвієнко Анатолія Сергійовича, які згідно даних відображених на офіційному веб-сайті, входять до складу правління АППУ, з проханням повідомити чи дійсно вони входять до складу правління АППУ та чи відомо їм про факти укладання АППУ договорів поворотної фінансової допомоги за якими не були повернуті кошти.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Народні депутати України Антоніщак Андрій Федорович, Іванчук Андрій Володимирович, Матвієнко Анатолій Сергійович звернення ГО «Верховенство права» проігнорували, відповідь у встановлений Законом строк не надіслали, що є порушенням Закону України «Про звернення громадян» та може свідчити про їх причетність до корупційних діянь, які проводиться за допомогою АППУ.

Згідно зі ст. 28 Закону України «Про звернення громадян» контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян відповідно до своїх повноважень здійснюють Верховна Рада України, народні депутати України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Уповноважений з прав людини Верховної Ради України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети, депутати місцевих рад, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади щодо підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій.

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про звернення громадян» особи, винні у порушенні цього Закону, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України.

На підставі вищевикладеного,

ПРОСИМО:

1. Вжити заходів, щодо притягнення до відповідальності осіб винних у порушенні ст. 20 Закону України «Про звернення громадян», при розгляді звернень Народним депутатом України Антоніщаку Андрію Федоровичу № 65/03-15 від 11.03.2015 року, Іванчуку Андрію Володимировичу № 66/03-15 від 11.03.2015 року, Матвієнко Анатолію Сергійовичу № 67/03-15 від 11.03.2015 року.

2. Вжити заходи щодо поновлення порушених прав ГО «Верховенство права» спричинених в наслідок зволікання у наданні відповіді на звернення Народним депутатам України Антоніщаку Андрію Федоровичу № 65/03-15 від 11.03.2015 року, Іванчуку Андрію Володимировичу № 66/03-15 від 11.03.2015 року, Матвієнко Анатолію Сергійовичу № 67/03-15 від 11.03.2015 року.


Додатки:
- копія звернення до Народного депутата України Антоніщака А.Ф. № 65/03-15 від 11.03.2015 року;
- копія звернення до Народного депутата України Іванчука А.В. № 66/03-15 від 11.03.2015 року;
- копія звернення до Народного депутата України Матвієнко А.С. № 67/03-15 від 11.03.2015 року.


З повагою,

Голова правління
ГО «Верховенство права» В.М.Букач

 


Комментарии 1
Гость 28.05.2015 10:54
Кто же их заставить ответить? Они же депутаты!!! Управы на них нет.

Лента новостей

Комментарии