«Верховенство права»: бездеятельность причиняет ущерб перевозчику ООО «Алекх-М»

30.04.2015
«Верховенство права»: бездеятельность причиняет ущерб перевозчику ООО «Алекх-М» - Верховенство Права

Общественной организацией «Верховенство права» было направлено письмо губернатору Одесской области о восставнолении прав перевозчика ООО «Алекх-М».

В письме изложена суть неисполнения постановления Одесского апелляционного административного суда об отмене конкурса по определению перевозчика на автобусных маршрутах Одесса АС «АВ Привоз» - Лужники и Петровск - Одесса АС «АВ Привоз».

Напомним, что тогда Управления морехозяйственного комплекса, транспорта и связи Одесской облгосадминистрации с грубейшими нарушениями транспортного законодательства определило победителем ООО «Автотранс-Украина».

Учитывая то, что конкурс судом был отменен, то за старым перевозчиком в лице ООО «Алекх-М» сохраняется право на обслуживание вышеуказанных автобусных маршрутов до провдения конкурса по определению нового перевозчика.

Но Управлением морехозяйственного комплекса, транспорта и связи Одесской облгосадминистрации до сих пор не были востановлены нарушенные права ООО «Алекх-М» и не проведен повторный конкурс на определение нового перевозчика, поскольку это выгодно курируемой ими компании ООО «Автотранс-Украина». Именно этот перевозчик без каких-либо законных оснований продолжает перевозить пассажиров. Так будет продолжаться до проведения конкурса.

В связи с чем, общественная организация «Верховенство права» обратилась к Палице Игорю Птровичу с требованием поручить Александру Илько немедленно организовать и провести конкурс по определению пассажирских перевозчиков на пригородных и междугородних автобусных маршрутах общего пользования Одесса АС «АВ Привоз» - Лужники и Петровск - Одесса АС «АВ Привоз».

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Голові Одеської обласної державної адміністрації
Палиці Ігорю Петровичу
65032, м. Одеса, пр. Шевченка, 4

Шановний Ігор Петрович!

Громадська організація «Верховенство права» здійснює громадський контроль з питань дотримання прав перевізників та законності проведення конкурсів на здійснення пасажирських перевезень.

В рамках громадського контролю за діяльністю Управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської облдержадміністрації з’ясувалось, що начальником зазначеної установи – Ілько О.В. грубо порушуються законні права автотранспортних підприємств, що здійснюють перевезення пасажирів.

17 лютого 2015 року, постановою Одеського апеляційного адміністративного суду, за апеляційною скаргою ТОВ «Алекх-М» було скасовано протокольне рішення конкурсного комітету Управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської облдержадміністрації з визначення пасажирських перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування від 03-04 липня 2014 року в частині № 50 укладення договору на пасажирські перевезення на автобусному маршруті № 2031/2032 Одеса АС «АВ Привоз» - Лужанка, № 1716/1715 Петрівськ-1 – Одеса АС «АВ Привоз» з ТОВ «Автотранс – Україна».

24.04.2011 р. між Одеською обласною державною адміністрацією та ТОВ «Алекх-М» був укладений договір № 120/11 про організацію перевезення пасажирів на автобусному маршруті (маршрутах) загального користування № 2031/2032 Одеса АС «АВ Привоз» - Лужанка, № 1716/1715 Петрівськ – Одеса АС «АВ Привоз».

10.04.2014 р. між зазначеними сторонами укладено додаткову угоду до Договору № № 120/11.

Відповідно до п. 1 додаткової угоди доповнено розділ 5 Договору № 120/11 наступними пунктами:

п. 5.7. у разі наявності діючого договору на обслуговування автобусних маршрутів (рейсів) зазначених у даному договорі, час дії даного договору розпочинається з дня завершення попереднього договору;

п. 5.8. у разі закінчення терміну дії даного договору, за перевізником по даному договору зберігається право на обслуговування автобусних маршрутів (рейсів) передбачених договором до визначення конкурсним комітетом нового перевізника.

Тобто, ТОВ «Алекх-М» має право згідно вищезазначеного договору продовжувати обслуговувати автобусні маршрути № 2031/2032 Одеса АС «АВ Привоз» - Лужанка, № 1716/1715 Петрівськ – Одеса АС «АВ Привоз» до визначення конкурсним комітетом нового перевізника.

Разом з тим, незважаючи на умови договору та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду, яким було скасоване протокольне рішення конкурсного комітету, де переможцем обрано ТОВ «Автотранс – Україна», даний перевізник з дозволу Управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської облдержадміністрації продовжує здійснювати обслуговування вищезазначених маршрутів.

На неодноразові звернення ТОВ «Алекх-М» до Управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської облдержадміністрації з вимогами допустити їх негайно до обслуговування автобусних маршрутів № 2031/2032 Одеса АС «АВ Привоз» - Лужанка, № 1716/1715 Петрівськ – Одеса АС «АВ Привоз» згідно умов раніше укладеного договору № 120/11 останнім ігноруються у повному обсязі. Тобто Управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської облдержадміністрації не надає будь-яких вмотивованих відповідей на зверенння ТОВ «Алекх-М» та не звертає уваги на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду.

Управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської обласної державної адміністрації є структурним підрозділом Одеської обласної державної адміністрації, що утворюється головою Одеської обласної державної адміністрації, підзвітне та підконтрольне голові Одеської обласної державної адміністрації та заступникові голови обласної державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків.

Статтею 11 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що організація перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування здійснюється в межах повноважень урядовим органом державного управління на автомобільному транспорті, місцевими державними адміністраціями та, в межах делегованих цим Законом повноважень, органами місцевого самоврядування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування згідно ст.44 вказаного Закону здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на замовників перевезень автобусними маршрутами загального користування, тобто на органи владних повноважень, для підготовки та проведення конкурсу замовник утворює конкурсний комітет, до складу якого включаються представники відповідного територіального органу центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також організацій споживачів послуг пасажирського автомобільного транспорту загального користування.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 21 ЗУ «Про громадські об’єднання»,

ПРОСИМО:

Надати вказівку начальнику Управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської облдержадміністрації організувати та повторно провести конкурс з визначення пасажирських перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування № 2031/2032 Одеса АС «АВ Привоз» - Лужанка, № 1716/1715 Петрівськ-1 – Одеса АС «АВ Привоз».

Додається копія постанови Одеського апеляційного адміністративного суду.

 

Голова правління
ГО «Верховенство права» В.М. Букач

 

 

 


Комментарии 2
ГОСТЬ 6.05.2015 11:46
Так все и замнется, как замяли их прежние делишки.
Гость 5.05.2015 13:04
Когда уже все-таки найдут управу на Илько А.В.?

Лента новостей

Комментарии