Судья Сергей Рева до сих пор не уволен. Кто виноват?

Сфера интересов: Судебная власть
25.03.2015
Судья Сергей Рева до сих пор не уволен. Кто виноват? - Верховенство Права

Общественная организация «Верховенство права» неоднократно поднимала тему по поводу незаконных действий при осуществлении правосудия судьей Киевского районного суда г. Одессы Ревой Сергеем Викторовичем.

Еще 30 мая 2013 года Высшей квалификационной комиссией судей Украины было принято Решение № 1590 / дп-13 (http://verhovenstvo.com/view/8463) которым было рекомендовано Высшему совету юстиции решить вопрос о внесении представления об увольнении Сергея Ревы от должности в связи с нарушением им присяги судьи. В данном решении были отражены все нарушения, которые допустил судья за время пребывания на своей должности.

Но, многочисленные факты грубого нарушения судьей норм материального и процессуального права, злоупотребления служебными полномочиями, вынесение неправосудных решений, внесение заведомо ложных сведений в декларации о доходах, нарушения судейской этики и многое другое, оставались не замеченными как правоохранительными органами так и Высшим советом юстиции. То есть, по не понятным причинам, вышеуказанное решение Высшей квалификационной комиссией судей Украины так и осталось не реализованным.

С целью повышения авторитета судебной власти Украины и доверия граждан к судебной ветви власти, восстановления законности и справедливости, общественной организацией «Верховенство права» были направлены ряд заявлений в компетентные органы с требованиями исполнить решение ВККСУ, уволить с занимаемой должности судью Реву Сергея и привлечь его к уголовной ответственности.

Ниже приводим текст обращения.

______________________________________________________________________

 

Генеральна прокуратура України
01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

Вища рада юстиції України
04050, м. Київ, вул. Студентська, 12-а

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
03109, м. Київ, вул. Механізаторів, 9.

Верховна Рада України
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5


ЗАЯВА
про проведення перевірки

30.05.2013 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів України було прийнято Рішення № 1590/дп-13 рекомендувати Вищій раді юстиції вирішити питання щодо внесення подання про звільнення судді Київського районного суду м. Одеси Реви Сергія Вікторовича з посади у зв’язку з порушенням ним присяги судді.

У цьому рішенні перераховані численні факти грубого порушення суддею норм матеріального і процесуального права, зловживання службовими повноваженнями, винесення неправосудних рішень, внесення завідомо неправдивих відомостей у декларації про доходи, порушення суддівської етики та багато іншого.

Приміром було встановлено, що протягом 2004-2010 років суддею Ревою С.В. винесено понад сотні незаконних рішень щодо земель сільськогосподарського призначення в обхід мараторію, що фактично дозволило продати ці землі в особливо великих розмірах.

Суддя сприяв незаконному скуповуванню земель сільгосппризначення (в прибережній зоні, в місті Одесі, в районах області), незаконної зміни цільового призначення таких земель, приватизації, визнанню права власності на об'єкти нерухомості.

Типовим для судді виявилося також затвердження мирових угод за договорами позики, в результаті яких за незначну суму нібито неповернутої позики особи отримували у власність землі на березі моря. При цьому і договори, і розписки були підробленими, а сторони - підставні.

Найчастіше обдуреними займоотримувачами виступали літні особи, жителі сільської (прибережної) місцевості, які не мали уявлення про махінації з їх майном.

У ході дисциплінарного провадження також вивчалися факти узаконення самовільних будов, участь в шахрайських схемах з присвоєння земельних ділянок, підробки седових справ.

Судею Ревою С.В. неодноразово задовольнялися фіктивні позови осіб, які нібито зверталися до суду, вносилися недостовірні відомості до протоколів судових засідань про присутність учасників процесу на засіданнях.

Суддя явно виходив за представлені повноваження суду, за власною ініціативою зобов'язував різні органи реєструвати права на землю щасливих володарів приморських територій і видавати державні акти на землю, закривав очі на явно підроблені підписи на догворах позики і розписках, не встановлював істинність осіб, які брали участь в аферах.

Негативна характеристика судді Реві С.В. підтверджена також зборами суддів Київського районного суду м. Одеси. Зокрема, вказаними зборами суддів одноголосно вирішено «вважати дії судді Київського районного суду м. Одеси Реви С.В. такими, що не відповідають суддівській етиці та є порушенням морально-етичних принципів поведінки судді».

Не зважаючи на вищевикладене, суддя Рева С.В. і досі продовжує працювати на займанній посаді в Київському районному суді м. Одеси і здійснювати судочинство. Дана посадова особа своїми незаконними діями дискредитує судову владу в Україні, викликає обурення, роздратування та недовіру населення.

Всі професійні судді України піддадуться перевіркам в рамках ЗУ «Про очищення влади» з грудня 2014 по грудень 2015 року

Відповідно до статей 2, 3 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» заяви про проведення перевірки індивідуально визначеного судді подаються юридичними або фізичними особами у письмовій формі до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, що діє при Вищій раді юстиції.

Метою перевірки є підвищення авторитету судової влади України та довіри громадян до судової гілки влади, відновлення законності і справедливості.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 21 ЗУ «Про громадські об’єднання»,

ПРОСИМО:

1. Генеральну прокуратуру України:
Внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування за ст. 375 КК (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постановиУкраїни).

2. Вищу раду юстиції:
Внести до Верховної Ради України подання про звільнення судді Київського районного суду м. Одеси Реви Сергія Вікторовича з посади у зв’язку з порушенням ним присяги судді.

3. Вищу кваліфікаційну комісію суддів України:
Повторно рекомендувати Вищій раді юстиції вирішити питання щодо внесення подання про звільнення судді Київського районного суду м. Одеси Реви Сергія Вікторовича з посади у зв’язку з порушенням ним присяги судді.

4. Верховну раду України:
Розглянути подання Вищої ради юстиції щодо звільнення судді Київського районного суду м. Одеси Реви Сергія Вікторовича з посади у зв’язку з порушенням ним присяги судді.


З Рішенням ВККСУ № 1590/дп-13 від 30.05.2013 р. можно ознайомитися за посиланням - http://verhovenstvo.com/view/8463.


Голова правління
ГО «Верховенство права»             В.М. Букач 


 


Комментарии 5
Моршин 30.03.2015 10:01
Весь Киевский суд нужно разогнать к чертовой матери...что Рева, что Федулеева, Чванкин, Луняченко и пр. - всех пинком под зад, т.к. это не судьи!!!! Федулеева - отдельная история, хамка с Привоза
Федор Иванович 30.03.2015 02:52
Да дело не ВРЮ, и почитайте на сайте ВР о том, что уже больше 2-х месяцев сама Верховная Рада не может рассмотреть вопрос с представлением ВРЮ по увольнению этого отпетого "коррупционера", который наверное и там успел обзавестись своей "крышей", которая старательно прячет под сукно такое неудобное для Ревы представление. Поэтому молодец Букач В.М., высвечивает таких негодяев и ситуацию по ним в целом.
ВРЮ 25.03.2015 21:34
Если власть не работает, значит надо все ничего не делать. Пусть назначают новый состав Высшего совета юстиции
Елена 25.03.2015 14:29
Я вот поддерживаю "Верховенство и Право" Рева это не все судьи - Рева это преступник, которому давно пора в следственный изолятор.
Емеля 25.03.2015 10:56
Ребята! Кроме собственного пиара ничего нового. Где новые темы. А Рева, как и около 300 суддей уже больше года не могут быть уволены ввиду отсутствия кворума для работы Высшей Рады Юстиции Украины. А, проще горворя, она не работает. И об этом известно всем, кто хоть немного связан с юриспруденцией. Напишите лучше, что в Украине кроме судьи Ревы не работает еще около 700 суддей ( с учетом тех, у которых закончились полномочия), регулярно поручающих зарплату из нашего с Вами кармана.

Лента новостей

Комментарии