Завышены цены на продукты питания Управлением образования Орджоникидзевского горисполкома
Сфера интересов: Публичные закупки
11.02.2015
Завышены цены на продукты питания Управлением образования Орджоникидзевского горисполкома - Верховенство Права

02 февраля 2015 года Управление образования Орджоникидзевского горисполкома Днепропетровской области по результатам тендеров заключило договора на поставку продуктов питания в учебные заведения города с несколькими физическими лицами - предпринимателями на общую сумму 8 842 850,00 гривен.

После анализа тендерных документов и сравнения указанных в них цен со средними ценами на рынке продуктов питания Днепропетровской области, в общественной организации «Верховенство права» пришли к выводу о завышении поставщиками цен, на предлагаемые продукты питания.

Дороже всего сливочное масло, цена которого за килограмм превышает среднюю рыночную стоимость на 22,00 гривны, недешево обошелся горисполкому и сахар, цена закупки которого составила 12,60 грн./кг, в то время как рыночные цены составляют от 8,00 до 9,00 грн./кг. Аналогичная ситуация с ценами и на остальные продукты питания.

Почему же должностные лица тендерного комитета Управления образования Орджоникидзевского горисполкома Днепропетровской области не разбираются в ценах на продукты питания и закупают их по завышенным ценам, будут разбираться компетентные органы Днепропетровской области.

Ниже приводим текст обращения.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Прокурору Дніпропетровської області
Романову Валерію Петровичу
49044, м. Дніпропетровськ, пр.-т. К. Маркса, 38

Начальнику ГУМВС України у Дніпропетровській області
Глуховері Віталію Андрійовичу
49101, м. Дніпропетровськ, вул. Красна, 20-а

Начальнику Держфінінспекції у Дніпропетровській області
Шинкаренко Петру Васильовичу
49600, м. Дніпропетровськ, вул. Свердлова, 22/2

10.02.2015 р.

ЗАЯВА
щодо порушення законодавства в сфері державних закупівель

По інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель», громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Управлінням освіти Орджонікідзевського міськвиконкому Дніпропетровської області 02 лютого 2015 року за результатами тендерів було укладено низку угод з ФОП Лісовим Е.В., ФОП Підлубним В.В., ФОП Громовим Ф.Я., ПП Борисовською І.Л., та ФОП Королюком О.В. на постачання продуктів харчування на загальні суми 2 832 560,00 гривень, 2 607 500,00 гривень, 810 000,00 гривень, 2 315 590,00 та 277 200,00 гривень, відповідно. Загальна сума по договорам склала 8 842 850,00 гривень, ціни вказані без врахування податку на додану вартість.
 

Джерелом фінансування закупівлі є кошти бюджету.
 

Згідно тендерної документації, поставка продуктів харчування передбачена протягом 2015 року у заклади освіти міста Орджонікідзе Дніпропетровської області.
 

Разом з тим, якщо проаналізувати дані моніторингу споживчих цін на соціально значущі товари станом на кінець січня та початок лютого 2015 року, які розміщені на сайтах Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та НДІ «Украгропромпродуктивність», то стане зрозумілим, що ціни на деякі продукти харчування зазначені в договорах, значно перевищують їх вартість у порівнянні з середніми по області.
 

Наприклад, вартість масла жирністю 72,5 % згідно цінової пропозиції ФОП Лісового Е.В. становить 94,00 гривні за 1 кілограм, у той час як Міністерство економічного розвитку і торгівлі України повідомляє про вартість продукту на рівні 72,00 гривні ( http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=2f69ad3b-11b3-497d-b8ba9818770cf3a0&title=DaniMonitoringuTsinNaSotsialnoZnachuschiTovariTaNaftoproduktiStanomNa30--01--2015 ) за 1 кілограм.
 

ФОП Королюк О.В. пропонує цукор по ціні 12,60 гривень за 1 кілограм у той час як за тими ж даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України середня вартість цукру на Дніпропетровщині 8,00 - 9,00 гривень на 1 кілограм.
 

Свинина ФОП Підлубного В.В. буде коштувати Орджонікідзевському міськвиконкому 80,00 гривень за 1 кілограм у той час як середня ціна свинини без кістки становить 62,00 гривні за 1 кілограм (http://www.uapp.kiev.ua/files/monitoring/lastterm/Operinfo.pdf).
 

Аналогічна ситуація склалась також з яловичиною, овочами, рибою, молоком, яйцями.
 

Також потрібно додати, що ціна усіх продуктів вказана без урахування податку на додану вартість, таким чином до вартості усіх продуктів потрібно додати ще 20 відсотків.
 

Відповідно до преамбули Закону України «Про здійснення державних закупівель» основною метою цього Закону є запобігання проявам корупції у цій сфері, забезпечення раціонального та ефективного використання бюджетних коштів.
 

Забезпечуючи дотримання ґрунтовних принципів державних закупівель, замовник зобов’язаний максимально економити та ефективно витрачати державні кошти. Правовим наслідком невиконання цього обов’язку є перевитрачання державних коштів.
 

Сам факт проведення закупівлі за завищеними цінами свідчить про прояви корупційних діянь з боку посадових осіб тендерних комітетів замовника та зловживання владою або службовим становищем під час організації та здійснення державних закупівель. Такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між учасниками та замовниками конкурсних торгів.
 

Згідно статті 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.
 

Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.
 

Вважаємо, що замовлення послуг за завищеними цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.
 

Згідно статті 42 Закону України «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника несуть відповідальність згідно із законами України.
 

На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», пунктами 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, статтею 5 Закону України «Про прокуратуру», -

ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо додержання Управлінням освіти Орджонікідзевського міськвиконкому Дніпропетровської області Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень притягнути винних осіб до відповідальності.
2. Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.
3. Про результати перевірки та про хід досудового розслідування письмово повідомляти громадську організація «Верховенство права» за адресою: 65012, м. Одеса, а/с № 47, при наданні відповіді посилатись на вихідний номер заяви.

 

З повагою,

Президент ГО «Верховенство права»                                             Букач В.М.
 


Комментарии 0