Общественники настаивают на получении информации о нарушениях перевозчика

10.04.2014
Общественники настаивают на получении информации о нарушениях перевозчика - Верховенство Права

 Источник: Верховенство права

Государственная инспекция Украины по безопасности на наземном транспорте отказала общественной организации «Верховенство права» в предоставлении копий актов проверки, которыми зафиксированы нарушения действующего законодательства об автомобильном транспорте ООО «Овидиопольавтотранс».

Напомним, ранее общественники обращались в государственную инспекцию Украины по безопасности на наземном транспорте с информационным запросом о предоставлении копий актов проверки автопредприятия «Овидиопольавтотранс».

Укртрансинспекция сослалась на наличие грифа ДСП - «для служебного пользования»- на всех материалах проверок и ревизий, актах и протоколах, что ограничивает доступ к данным документам.

Несмотря на то, что данная проверка проводилась именно по заявлению и своевременному «сигналу» общественников, контролирующий орган так и не предоставил информацию относительно того, какие же именно нарушения были допущены перевозчиком.

Согласно Закона «О доступе к публичной информации» из документа с ограниченным доступом может быть предоставлена информация, доступ к которой не ограничен. Поэтому общественники решили вновь обратиться в Укртрансинспекцию с просьбой предоставить информацию о выявленных нарушениях и мерах воздействия, предпринятых к нарушителю.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Текст обращения приведен ниже

 

Голові Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті
Черненко Валерію Михайловичу
03151 м. Київ пр-т Повітрофлотський, 76а

ЗАПИТ
в порядку ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації

26.12.2013 р. Громадська організація «Верховенство права» зверталась до Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті із заявою № 155/12-13 щодо порушень вимог законодавства про автомобільний транспорт автоперевізником ТОВ «Овідіопольавтотранс».

05.02.2014 р. листом № 574/8/15-14 Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті повідомила, що під час проведення перевірок вказаного перевізника були виявлені порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Виявлені порушення зафіксовано в актах проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів ТОВ «Овідіопольавтотранс».
Закон України «Про доступ до публічної інформації» у ст. 1 визначає, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень та інших розпорядників публічної інформації.

Згідно ст. 6 Закону не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці копі пі або майно.

Законом України «Про доступ до публічної інформації» у ст. 19 передбачено право осіб звертатись до розпорядників публічної інформації із запитами на її отримання, незалежно чи стосується дана інформація її особисто, чи ні, без пояснення причин подання запиту.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Відповідно до ст. 212 -3 КУпАП України неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності тягне за собою притягнення посадової особи до адміністративної відповідальності.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 19, 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», ст. 21 ЗУ «Про об’єднання громадян»,

ПРОСИМО:

Надати інформацію, які саме були виявлені порушення при проведені перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт ТОВ «Овідіопольавтотранс» та які заходи реагування були вжиті до правопорушника.


Відповідь просимо надати у встановлений законом строк, надіславши на поштову адресу громадської організації «Верховенство права»: 65012, м. Одеса, а/с №47.
У разі, якщо обсяг підготовленої інформації складе більше 10 сторінок, відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації» просимо виставити рахунок для ГО «Верховенство права» на оплату послуг друку і копіювання. Рахунок просимо надіслати на електронну пошту verhovenstvo@gmail.com.


Голова правління В.І. Семенов
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии