Секретный тендер в Одесской области

Сфера интересов: Публичные закупки
09.04.2014
Секретный тендер в Одесской области - Верховенство Права

Источник: Верховенство права

Бросковским сельским советом Измаильского района Одесской области был проведен тендер на осуществление капитального ремонта дома культуры в селе Броска.

Раскрытие предложений конкурсных торгов состоялось в конце января нынешнего года. Закупка финансировалась из средств государственного бюджета Украины.

Это вся известная на сегодняшний день информация о данном тендере, так как вопреки Закону «Об осуществлении государственных закупок», заказчиком до сих пор не опубликовано ни единого документа связанного с данным тендером.

Поэтому цена сделки, детали и объемы работ, данные о конкурентных предложениях участников торгов, информация о том, какие предприятия принимали участие в тендере и, кто оказался победителем остается загадкой.

Формальное проведение торгов, игнорирование требований Закона Украины «Об осуществлении государственных закупок» являются грубым нарушением законодательства о государственных закупках.

Общественная организация «Верховенство права» обратилась в компетентные органы с заявлением о проведении соответствующих проверок и привлечении виновных лиц к ответственности.
 

Текст заявления приведен ниже

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Прокурору Одеської області
Боршуляку Ігорю Івановичу
65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 3

Міжрайонному прокурору Ізмаїльської міжрайонної прокуратури Одеської області
Дзебко Едуарду Григоровичу
68600, м. Ізмаїл, вул. Свердлова, 23

Начальнику Ізмаїльської об’єднаної державної фінансової інспекції в Одеській області
Приймаку Василю Михайловичу
68601, Одеська область, м. Ізмаїл, пр-т Суворова, 62

Голові Бросківської сільської ради Одеської області
Москвич Світлані Олександрівні
68663, Одеська обл., Ізмаїльський район, с. Броска

ЗАЯВА
про порушення законодавства в сфері державних закупівель

За інформацією, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Бросківською сільською радою Ізмаїльського району Одеської області був проведений тендер на здійснення капітального ремонту будинку культури по вул. Болградській, 94 «а» в с. Броска, Ізмаїльського району.

Номер оголошення про проведення процедури закупівлі № 219990, ВДЗ 101 (844) від 23.12.2013 р.

Джерелом фінансування закупівлі є кошти державного бюджету України.

Розкриття пропозицій конкурсних торгів відбулося 24.01.2014 року.

Разом з тим, ціна угоди, деталі та обсяги робіт невідомі, оскільки всупереч вимогам ст. 10 Закону України «Про здійснення державних закупівель», на сайті «ВДЗ» замовником досі не оприлюднено жодного документу по даній закупівлі.

Тобто на сайті не розміщено ні протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів, ні протоколу про відхилення пропозицій конкурсних торгів, ні звіту про результати проведення процедури закупівлі. Відтак не відомі дані про конкурентні пропозиції учасників торгів, хто саме приймав участь у тендері, та з яким учасником врешті решт було підписано договір на проведення ремонту будинку культури.

Вважаємо, що неоприлюднення тендерної документації на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель» є грубим порушенням законодавства про державні закупівлі.

Згідно ч. 1 ст. 43 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника несуть відповідальність згідно із законами України.

Слід зазначити, що за порушення законодавства про державні закупівлі встановлена адміністративна відповідальність.

Так за ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур; застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі оформлення документації конкурсних торгів з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, оцінка пропозицій конкурсних торгів не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів, що міститься у документації конкурсних торгів, укладення з учасником, що став переможцем торгів, договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти за цінами і обсягами, які не відповідають вимогам документації конкурсних торгів; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до вимог законодавства, неподання в установленому порядку звіту про результати здійснення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг, відображення недостовірних відомостей у звіті про результати здійснення зазначеної процедури; непроходження навчання чи підвищення кваліфікації з питань організації та здійснення процедур закупівель відповідно до вимог закону; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 11 900 до 17 000 гривень.

На підставі вищевикладеного, керуючись п.п. 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, ст. 5 ЗУ «Про прокуратуру»,

ПРОСИМО:

Провести перевірку щодо додержання Бросківською сільською радою Ізмаїльського району Одеської області Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур, та у випадку наявності порушень притягнути винних осіб до відповідальності.

Голова правління  В.І. Семенов


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии