ГАИ систематически отказывает центральному автовокзалу в утверждении схемы движения транспорта и пешеходов

26.03.2014
ГАИ систематически отказывает центральному автовокзалу в утверждении схемы движения транспорта и пешеходов - Верховенство Права

Источник: Верховенство права 

Центральный автовокзал Одессы является одним из важнейших обьектов транспортной инфраструктуры нашего города, через него ежедневно осуществляется отправление автобусов практически во все регионы Украины и ближнего зарубежья, сотни пассажиров ежедневно пользуются его услугами. Трудно переоценить значение, которое имеет центральный автовокзал для жизни нашего города.

Как стало известно общественникам, центральный автовокзал Одессы, который принадлежит предприятию «Одесавтотранс», испытывает трудности с утверждением органами ГАИ Одесской области схемы движения транспорта и пешеходов по территории автовокзала.

На неоднократные обращения с просьбой утвердить вышеуказанную схему движения транспорта и пешеходов по территории автовокзала, ГАИ постоянно отвечает отписками и отказами.
Свои отказы Управление ГАИ в Одесской области мотивирует тем, что на территории автовокзала отсутствуют 4 дорожных знака «пешеходный переход» и шлагбаумы с соответствующими сооружениями, которые ограничивают транзитное движение транспорта через территорию автовокзала.

Несмотря на то, что предприятие «Одесавтотранс» устранило вышеуказанные недостатки, ГАИ, затягивая процедуру утверждения схемы движения транспорта и пешеходов вновь прислало письмо, с новым перечнем недостатков, которые необходимо устранить.

Также следует отметить, что ГАИ в своих ответах не ссылается на нормы действующего законодательства, которыми регламентируется обязательное утверждение схемы в ГАИ, а также требования в обязательном порядке размещать на собственной территории автовокзала шлагбаумы, дорожные знаки и т. д.

Общественники решили обратиться с информационным запросом в ГАИ, для предоставления информации касательно нормативно-правовых актов, которыми руководствуется ГАИ при утверждении схемы движения транспорта и пешеходов.

Начальнику УДАІ ГУМВС України в Одеській області
Михайлову Миколі Аркадійовичу
65114, м. Одеса, вул. Ак. Корольова 5.

ЗАЯВА 
про надання інформації

Громадська організація «Верховенство права» здійснює моніторінг дотримання законодавства у сфері перевезення пасажирів автомобільним транспортом в Одеській області.
Одним з важливих питань у цій сфері є затверження оргами Державтоінспекції схем організації руху транспорту та пішоходів.
Як нам стало відомо, існують непоодинокі випадки відмов у затверженні схем організації руху транспорту та пішоходів органами Державтоінспекції Одеської області з суто формальних підстав, та у кожному випадку підстави для відмови є різними.
Одним з прикладів такої відмови є ситуація яка склалась навколо ПАТ «Одесавтотранс».
У листопаді 2013 року ПАТ «Одесавтотранс», з метою виконання приписів Управління Укртрансінспекції в Одеській області, письмово звернулось до УДАІ ГУМВС України в Одеській області з проханням погодити схему руху транспорту у пристанційній зоні автостанції «Автовокзал «Одеса» розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Колонтаївська 58.
Згідно відповідей УДАІ ГУМВС України в Одеській області схема руху транспорту у пристанційній зоні автостанції «Автовокзал «Одеса» не може бути погоджена у звязку із відсутністю на схемі дорожніх знаків, не позначення на схемі шлагбаумів з відповідними спорудами та не зазначенням на схемі способу постановки транспорту в місцях відстою, та на платформах відправлення.
Але з наданих відповідей незрозуміло якими саме нормативно-правовими актами керується УДАІ ГУМВС України в Одеській області коли відмовляє у погодженні схеми руху транспорту у пристанційній зоні автостанції «Автовокзал «Одеса» та вимагає від ПАТ «Одесавтотранс» доопрацювати вищезазначену схему, та внести в неї відповідні зміни.
У відповідності до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
У відповідності до частини 1 статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 40 Конституції України, частиною 1 статті 5 Закону України «Про інформацію», статтею 21 Закону України «Про громадські об’єднання», -

ПРОСИМО:

1. Повідомити, якими саме нормативно-правовими актами керувалось УДАІ ГУМВС України в Одеській області під час розгляду заяв ПАТ «Одесавтотранс» про затвердження схеми руху транспорту у пристанційній зоні автостанції «Автовокзал «Одеса» розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Колонтаївська 58, з посиланням на конкретні статті та пункту нормативно-правових актів.
2. Повідомити якими саме нормативно-правовими актами передбачений обов’язок суб’єктів господарювання затверджувати схему руху транспорту у відповідному УДАІ.

 

Голова правління
ГО «Верховенство права»                          В.І. Семенов

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии