Инициативы

21 сентября 2018
20 сентября 2018
19 сентября 2018
18 сентября 2018
17 сентября 2018
14 сентября 2018
13 сентября 2018

Новости

24 сентября 2018
21 сентября 2018
20 сентября 2018

Николай Михайлуца: Одесса за Украину. Видео

Николай Михайлуца: Одесса за Украину. Видео

 Люди добрі, добродії, як часто в Україні таких людей називають! Хочу звернутися саме до Вас! І хочу звернутися не тільки до Вас, а й до тих, хто не розуміє деяких подій, глибинних подій, не розуміє традицій, і не розуміє давніх бажань українського народу жити вільно, демократично, у спокої і в добробуті.
Хочу звернутися до усіх, хто живе в Одесі і за межами Одеси, в Україні, в області, в невеличких селах, щоб ви усвідомлювали, що відбувається сьогодні.
Україна на перепутті, Україна на роздоріжжі, Україна перед вибором, і цей вибір часто важкий.
Як і раніше в історичному минулому, і в козацькі часи, і в посткозацькі часи, і в імперські, і в 17 році, коли був колосальний вибір бути незалежною вільною Україною. І сьогодні, хто б подумав, що в ХХІ столітті знову будемо стояти перед вибором: «Чи бути Україні цілісною, єдиною, соборною країною?».
Так виборювали довго цю соборність. І в 19 році, і в 39 році, і в 91, і сьогодні. І крові пролито багато на алтайці перемоги і соборності. Хочеться щоб було розуміння необхідності цієї єдності. Хочеться, щоб кожній, хто говорить українською, чи російською, чи болгарською, чи гагаузькою, молдавською, а у нас на Одещині мешкають 130 з гаком національностей і всі вони одне одного розуміють, розуміли і необхідність цієї єдності.
Одеса – невід’ємне місто України. Одеса будувалася і українцями, і болгарами, і французами, і поляками, і євреями і багатьма народами, які тут жили, і зраз їх нащадки тут живуть.
Ми ходимо по вулицям і бачимо вулиця Польська, Єврейська. Ми ходимо по вулицям, де жили різні етнічні групи зі своєю колосальною чудовою культурою, на Молдованці, за Пересипом, на Кривій Балці. В багатьох районах міста ми можемо знайти зараз велику людність, і ця людність повинна бути об’єднана проти одного – проти війни!
Війни не повинно бути не в Україні, ні на її кордонах. Війни не повинно бути між нами, між людьми. Мі гуманісти і маємо знайти спосіб, як вирішити будь-яку проблему без зброї, без протиріч, без якихось обвинувачень, які б вели до кровопролиття і протистояння людського.
Ми повинні давати і дітям приклад. А якщо ми, дорослі люди, не можемо знайти злагоди, то діти наші тим паче цього не зможуть зробити, вони будуть брати приклад від нас.
Хочеться закликати багатьох людей в Україні, і в Одесі, щоб ми жили в мирі, і хай нам допомагає Всевишній, а також ми самі одне одному. Одеса була, є і буде українською. Вона багатоголоса, багатонаціональна, полімовна, і всі ми є українці, бо ми є громадяни України!


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.