Николай Михайлуца: Одесса за Украину. Видео

17.03.2014
Николай Михайлуца: Одесса за Украину. Видео - Верховенство Права

 Люди добрі, добродії, як часто в Україні таких людей називають! Хочу звернутися саме до Вас! І хочу звернутися не тільки до Вас, а й до тих, хто не розуміє деяких подій, глибинних подій, не розуміє традицій, і не розуміє давніх бажань українського народу жити вільно, демократично, у спокої і в добробуті.
Хочу звернутися до усіх, хто живе в Одесі і за межами Одеси, в Україні, в області, в невеличких селах, щоб ви усвідомлювали, що відбувається сьогодні.
Україна на перепутті, Україна на роздоріжжі, Україна перед вибором, і цей вибір часто важкий.
Як і раніше в історичному минулому, і в козацькі часи, і в посткозацькі часи, і в імперські, і в 17 році, коли був колосальний вибір бути незалежною вільною Україною. І сьогодні, хто б подумав, що в ХХІ столітті знову будемо стояти перед вибором: «Чи бути Україні цілісною, єдиною, соборною країною?».
Так виборювали довго цю соборність. І в 19 році, і в 39 році, і в 91, і сьогодні. І крові пролито багато на алтайці перемоги і соборності. Хочеться щоб було розуміння необхідності цієї єдності. Хочеться, щоб кожній, хто говорить українською, чи російською, чи болгарською, чи гагаузькою, молдавською, а у нас на Одещині мешкають 130 з гаком національностей і всі вони одне одного розуміють, розуміли і необхідність цієї єдності.
Одеса – невід’ємне місто України. Одеса будувалася і українцями, і болгарами, і французами, і поляками, і євреями і багатьма народами, які тут жили, і зраз їх нащадки тут живуть.
Ми ходимо по вулицям і бачимо вулиця Польська, Єврейська. Ми ходимо по вулицям, де жили різні етнічні групи зі своєю колосальною чудовою культурою, на Молдованці, за Пересипом, на Кривій Балці. В багатьох районах міста ми можемо знайти зараз велику людність, і ця людність повинна бути об’єднана проти одного – проти війни!
Війни не повинно бути не в Україні, ні на її кордонах. Війни не повинно бути між нами, між людьми. Мі гуманісти і маємо знайти спосіб, як вирішити будь-яку проблему без зброї, без протиріч, без якихось обвинувачень, які б вели до кровопролиття і протистояння людського.
Ми повинні давати і дітям приклад. А якщо ми, дорослі люди, не можемо знайти злагоди, то діти наші тим паче цього не зможуть зробити, вони будуть брати приклад від нас.
Хочеться закликати багатьох людей в Україні, і в Одесі, щоб ми жили в мирі, і хай нам допомагає Всевишній, а також ми самі одне одному. Одеса була, є і буде українською. Вона багатоголоса, багатонаціональна, полімовна, і всі ми є українці, бо ми є громадяни України!


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии