Управление капитального строительства Донецкого горсовета переплатило 300 тыс. гривен

Сфера интересов: Публичные закупки
20.11.2013
Управление капитального строительства Донецкого горсовета переплатило 300 тыс. гривен - Верховенство Права

 Источник: Верховенство права

Управление капитального строительства Донецкого горсовета 25 октября 2013 г. по результатам тендера заключило соглашение с ООО «Стройсервис» на строительство подводного водовода в поселок Авдотинэ в Ленинском районе г. Донецка. Стоимость сделки составила 5 636 715,60 гривен.

Предусмотрено строительство подводного водовода, устройство водопроводных колодцев, устройство перехода под автодорогой и т.д.

В конкурсе принимало участие четыре компании:

  1. ООО «Афстрой», которое предложило за свои услуги - 6 689 007,60 гривен.
  2. ООО «Глав-Инж-Строй» сделало предложение за 6 635 425,25 гривен.
  3. ЧП «Стройсервис» с ценовым предложением 5 636 715,60 гривен.
  4. ООО «Финансово-промышленная группа «Универсал» оценило свои услуги за 5 308 202,51 гривен.

Заказчик отклонил дешевую на 328 513,09 гривен заявку ООО «Финансово-промышленная группа «Универсал» только из-за того, что справка о наличии материально-технической базы не соответствует требованиям формы, а также из-за отсутствия нотариального удостоверения отзыва по выполнению аналогичных договоров.

Кроме того, следует обратить внимание на то, что директором компании «Афстрой» в 2012 году был Владимир Малышенко. Он же в 2011 году занимал должность главного инженера в «Стройсервис» и представлял компанию на торгах, которое проводилось Управлением капитального строительства Донецкого горсовета в 2011 году по поводу водоотведения жилых домов поселка Пристанционный в Киевском районе г. Донецка.

Так же следует отметить, что офисы псевдо конкурентов расположены по соседству друг с другом, так фирма «Афстрой» расположена по адресу г. Донецк, ул. Куйбышева 140 Г, а фирма «Стройсервис» по адресу г. Донецк, ул. Куйбышева 139 А.

Общественная организация «Верховенство права» обратилась в правоохранительные и контролирующие органы с заявлением о проведении соответствующих проверок и привлечении виновных лиц к ответственности.

Ниже приводим текст заявления


Генеральному прокурору України
Пшонці Віктору Павловичу
01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

Прокурору Донецької області
Сюсяйло Олегу Миколайовичу
83015, м. Донецьк-15, вул. ім. Генерала Антонова, 2

Начальнику Держфінінспекції в Донецькій області
Соколову Олегу Анатолійовичу
83017, м. Донецьк, вул. Шевченка, 26

Начальнику ГУМВС України в Донецькій області
Романову Роману Миколайовичу
83001, м. Донецьк, вул. Горького, 61

Голові Донецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
Жегловій Марині Вікторівні
83001, м. Донецьк, вул. Артема, 74

ЗАЯВА
про порушення законодавства в сфері державних закупівель та
в сфері захисту економічної конкуренції

По інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Управління капітального будівництва Донецької міськради 25.10.2013 р. за результатами тендеру уклало угоду з ПП «Стройсервис» на будівництво підвідного водоводу до селища Авдотіне у Ленінському районі м.Донецька вартістю 5 636715,60 грн.
Номер оголошення про проведення процедури закупівлі № 163324, ВДЗ 67 (810) від 26.08.2013 р.
Згідно з тендерною документацією передбачається будівництво підвідного водоводу, улаштування водопровідних колодязів, улаштування переходу під автодорогою тощо.
Джерелом фінансування закупівлі є кошти місцевого бюджету.
Згідно протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів № 41/3 від 25.09.2013 р. в тендері приймали участь чотири компанії, які прийшли на торги з наступними ціновими пропозиціями:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Афстрой» - 6 689 007,60 грн.
2. Товариство з обмеженою відповідальністю «Глав-Інж-Строй» - 6 635 425,25 грн.
3. Приватне підприємство «Стройсервис» - 5 636 715,60 грн.
4. Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансово-промислова група «Універсал» - 5 308 202,51 грн.
Слід зазначити, що згідно протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів, документи передбачені документацією конкурсних торгів, були наявні у всіх чотирьох учасників процедури закупівлі. Але 02.10.2013 р. з’ясувалось, що згідно протоколу відхилення пропозицій конкурсних торгів № 41/4/1 пропозиції ТОВ «Глав-Інж-Строй та ТОВ «Фінансово-промислова група «Універсал» не відповідали умовам документації конкурсних торгів, внаслідок чого вони були відхилені тендерним комітетом замовника з суто формальних причин.
Так наприклад, пропозиція ТОВ «Фінансово-промислова група «Універсал», яка до речі пропонувала свої послуги по самій найнижчій ціні була відхилена із-за того, що довідка про наявність матеріально-технічної бази не відповідає вимогам форми, а також через відсутність нотаріального посвідчення відгуку щодо виконання аналогічних договорів.
Тобто до оцінки було допущено пропозиції лише двох фірм – ТОВ «Афстрой» та ПП «Стройсервис».
Однак слід звернути увагу на те, що директором ТОВ «Афстрой» у 2012 році був Володимир Малишенко. Він же у 2011 році був головним інженером ПП «Стройсервис» і представляв компанію на торгах, яка проводилась Управлінням капітального будівництва Донецької міськради у 2011 році з приводу водовідведення житлових будинків селища Пристанціонний в Київському районі м. Донецька. Номер оголошення про проведення процедури закупівлі № 056833, ВДЗ 55 (501) від 09.05.2011 р.
Крім того, згідно п. 6.4. звіту про результати проведення процедури відкритих торгів № 41/5 від 05.11.2013 р., офіси ТОВ «Афстрой» і ПП «Стройсервис» розміщені у сусідніх офісах по вул. Куйбишева 140 Г і 139А.
Сам факт проведення закупівлі по завищеним цінам свідчить про прояви корупційних діянь з боку посадових осіб тендерного комітету замовника та зловживання владою або службовим становищем під час організації та здійснення державних закупівель. Такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між учасниками та замовниками конкурсних торгів.
Такими протиправними діями конкурсний комітет Управління капітального будівництва Донецької міськради порушив принципи рівноправності, добросовісної конкуренції та неупередженої оцінки, що призвело до надлишкових витрат державних коштів на суму 328 513,09 грн.
Відповідно до преамбули ЗУ «Про здійснення державних закупівель» основною метою цього Закону є запобігання проявам корупції у цій сфері, забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів.
Забезпечуючи дотримання ґрунтовних принципів державних закупівель, замовник зобов’язаний максимально економити та ефективно витрачати державні кошти. Правовим наслідком невиконання цього обов’язку є перевитрачання державних коштів.
Крім того, із сукупного аналізу наведених фактів можна дійти імовірного висновку про порушення з боку ТОВ «Афстрой» та ПП «Стройсервис», чинного законодавства про захист економічної конкуренції у формі антиконкурентних узгоджених дій з спотворенням або фальсифікацією результатів конкурсу.
Вищезазначене може свідчити про грубе порушення таких принципів державних закупівель, встановлених статтею 3 Закону України «Про здійснення державних закупівель», як добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів, запобігання корупційним діям та зловживанням.
Згідно ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.
Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.
Згідно ч. 1 ст. 43 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника несуть відповідальність згідно із законами України.
Згідно ст. 5, 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» узгодженими діями є укладення суб'єктами господарювання угод у будь-якій формі, прийняття об'єднаннями рішень у будь-якій формі, а також будь-яка інша погоджена конкурентна поведінка (діяльність, бездіяльність) суб'єктів господарювання.
Антиконкурентними зокрема, визнаються узгоджені дії, які стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів.
Статтею 52 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» встановлена відповідальність за антиконкурентні узгоджені дії у формі штрафу у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб'єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.
Згідно ч. 1 ст. 36 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» органи Антимонопольного комітету України розпочинають розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції за власною ініціативою органів Антимонопольного комітету України.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 5 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», п.п. 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, ст. 5 ЗУ «Про прокуратуру», ст. 5, 6, 36 ЗУ «Про захист економічної конкуренції»,

ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо додержання Управління капітального будівництва Донецької міськради Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень притягнути винних осіб до відповідальності.
2. Додатково ГУМВСУ в Донецькій області:
Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.
3. Додатково Донецьке обласне територіальне відділення АМКУ:
- Провести перевірку на предмет домовленості та узгодженості дій під час проведення конкурсних торгів між ТОВ «Афстрой» та ПП «Стройсервис» та дотримання вищезазначеними учасниками законодавства у сфері захисту економічної конкуренції.
- За власної ініціативи розпочати розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції щодо ТОВ «Афстрой» та ПП «Стройсервис».


Голова правління В.І. Семенов
 

ЗВІТ
про результати проведення процедур відкритих і двоступеневих торгів та попередньої кваліфікації
N 41/5 від 05.11.2013р.

1. Замовник:
1.1. Найменування – Управління капітального будівництва Донецької міськради
1.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ – 04011880
1.3. Місцезнаходження – 83001, м.Донецьк, пр.Маяковського, 23
1.4. Посадові особи замовника, уповноважені здійснювати зв'язок з учасниками (прізвище, ім'я, по батькові, посада та адреса, номер телефону та телефаксу із зазначенням коду міжміського телефонного зв'язку, e-mail) – Тєряєв Руслан Іванович - начальник управління – голова комітету з конкурсних торгів, 83001, м.Донецьк, пр. Маяковського, 23, каб.104, тел.(062) 305-40-80; Зоріна Вікторія Володимирівна – заступник начальника кошторисно-договірного відділу – секретар комітету конкурсних торгів, 83001, м.Донецьк, пр. Маяковського, 23, каб.112, тел./телефакс (062) 305-40-80, e-mail – tenderykc@gmail.com
1.5. Головний розпорядник коштів (повне найменування та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ) – Управління будівництва та перспективного розвитку Донецької міськради, код 34898902

2. Джерело фінансування закупівлі – місцевий бюджет

3. Предмет закупівлі:
3.1. Найменування – Будівництво підвідного водоводу до селища Авдотіне у Ленінському районі м.Донецька.
3.2. Кількість товару або обсяг виконання робіт чи надання послуг –
3.3. Місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг – м.Донецьк
3.4. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг – жовтень 2013р. – грудень 2014р.

4. Процедура закупівлі – відкриті торги

5. Інформування про процедуру закупівлі:
5.1. Адреса веб-порталу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, на якому розміщувалась інформація про закупівлю: www.tender.me.gov.ua.
5.2. Адреса веб-сайту, на якому замовником додатково розміщувалась інформація про закупівлю (у разі наявності) – не було
5.3. Дата оприлюднення і номер оголошення про проведення процедури закупівлі, опублікованого в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та розміщеного на веб-порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України – 26.08.2013р., № 163324 (БУД) в ІБ «Вісник державних закупівель» № 67 (810)
5.4. Дата оприлюднення і номер оголошення про проведення процедури закупівлі, опублікованого у відповідних міжнародних виданнях (у випадках, передбачених Законом України «Про здійснення державних закупівель» (далі-Закон) – 27.08.2013р., № 010491 в «Announcer of the public purchasing» № 35 (161)


5.5. Дата оприлюднення та номер повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, опублікованого в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та розміщеного на веб-порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України - 07.10.2013р., № 179222 (БУД) в Інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» № 79 (822)
5.6. Дата і номер оголошення про результати проведення торгів, яке було (буде) опубліковане в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та розміщене на веб-порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України – 31.10.2013р., № 189131 (БУД) в ІБ «Вісник державних закупівель» № 86 (829)
5.7. Дата і номер оголошення про результати проведення торгів, яке було (буде) опубліковане у відповідних міжнародних виданнях (у випадках, передбачених Законом) – 05.11.2013р., № 012640 в «Announcer of the public purchasing» № 45 (171)

6. Інформація про учасників процедури закупівлі, що подали пропозиції конкурсних торгів :
6.1. Кількість учасників процедури закупівлі - 4
6.2. Найменування/прізвище, ім'я, по батькові – Приватне підприємство «СТРОЙСЕРВИС»; Товариство з обмеженою відповідальністю «АФСТРОЙ»; Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЛАВ-ІНЖ-СТРОЙ»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансово-промислова група «УНІВЕРСАЛ»
6.3. Ідентифікаційний код/реєстраційний номер облікової картки платника податків – 31399361, 38082933, 38356888, 37902209
6.4. Місцезнаходження / місце проживання – 83096, м.Донецьк, вул.Куйбишева, 139 А; 83060, м.Донецьк, вул.Куйбишева, 140 Г; 83001, м.Донецьк, вул.Челюскінців, 184; 83048, м.Донецьк, пр.Визволення Донбасу, 10

7. Інформація щодо пропозицій конкурсних торгів:
7.1. Строк подання пропозицій конкурсних торгів (дата і час) – 25.09.2013р., до 09-00 год.
7.2. Дата розкриття пропозицій конкурсних торгів (дата і час) – 25.09.2013р., об 11-20 год.
7.3. Кількість отриманих пропозицій конкурсних торгів - 4
7.4. Кількість пропозицій конкурсних торгів, поданих на другому етапі (у разі застосування процедури двоступеневих торгів) – не було
7.5. Ціна і стислий опис інших умов кожної пропозиції конкурсних торгів:
- ПП «СТРОЙСЕРВИС» - 5 636715,60 грн.;
- ТОВ «АФСТРОЙ» - 6 689007,60 грн.
- ТОВ «ГЛАВ-ІНЖ-СТРОЙ» - 6 635425,25 грн.;
- ТОВ «Фінансово-промислова група «УНІВЕРСАЛ» - 5 308202,51 грн.

7.6. Перелік відхилених пропозицій конкурсних торгів, обґрунтування підстав відхилення –
- Пропозицію конкурсних торгів № 3 – Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЛАВ-ІНЖ-СТРОЙ» відхилено, відповідно до п.п.3 п.1 ст.29 Закону, в зв’язку із невідповідністю пропозиції конкурсних торгів умовам документації конкурсних торгів, а саме: - у складі конкурсної пропозиції учасника надано не завірену нотаріально копію відгуку замовника – ПП «Строитель-7» від 25.02.2013р. щодо виконання учасником аналогічних договорів, що суперечить вимогам п.6 Додатку 2 та вимогам Додатку 5 документації конкурсних торгів, де передбачено надання оригіналів або нотаріально – завірених копій листів – відгуків; у складі конкурсної пропозиції учасника надано аркуш із нумерацією сторінки за № 224, яка містить підпис Уповноваженої особи, при цьому відбитки печатки та прізвище і ініціали уповноваженої особи учасника - відсутні.
- Пропозицію конкурсних торгів №4 – Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансово-промислова група «УНІВЕРСАЛ» відхилено, відповідно до п.п.3 п.1 ст.29 Закону, в зв’язку із невідповідністю пропозиції конкурсних торгів умовам документації конкурсних торгів, а саме: - у складі конкурсної пропозиції учасника надано довідку про наявність основних будівельних машин, механізмів та устаткування Учасника для виконання замовлення за формою, яка не відповідає вимогам форми Додатку 3 до документації конкурсних торгів про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, у тому числі власних виробничих потужностей та/або центрів обслуговування на території України; - у складі конкурсної пропозиції учасника надано не завірену нотаріально копі відгуку замовника – ТОВ «ВІЗАВІ ІНВЕСТ» щодо виконання учасником аналогічних договорів, що суперечить вимогам п.6 Додатку 2 та вимогам Додатку 5 документації конкурсних торгів, де передбачено надання оригіналів або нотаріально – завірених копій листів – відгуків .

8. Інформація щодо оцінки пропозицій конкурсних торгів:
8.1. Ціни пропозицій конкурсних торгів, які оцінювалися:
найнижча ціна пропозиції конкурсних торгів – 5 636715,60 грн. (із ПДВ);
найвища ціна пропозиції конкурсних торгів – 6 689007,60 грн. (із ПДВ);
номер 1 та ціна акцептованої пропозиції конкурсних торгів 5 636715,60 грн. (із ПДВ)
(цифрами)

П’ять мільйонів шістсот тридцять шість тисяч сімсот п’ятнадцять гривень шістдесят копійок
(словами)

8.2. Дата акцепту пропозиції конкурсних торгів – 02.10.2013 р.

9. Інформація про учасника, з яким укладено договір про закупівлю:
9.1. Найменування/прізвище, ім'я, по батькові – Приватне підприємство «СТРОЙСЕРВИС»
9.2. Ідентифікаційний код/реєстраційний номер облікової картки платника податків – 31399361
9.3. Місцезнаходження (для юридичної особи) та місце проживання (для фізичної особи), телефон, телефакс - 83096, м.Донецьк, вул.Куйбишева, 139 А, телефон (062) 385-22-52, факс (062) 385-22-53

10.Дата укладення договору про закупівлю та сума, визначена в договорі про закупівлю –
25.10.2013 р.; 5 636715,60 грн.(із ПДВ)
(П’ять мільйонів шістсот тридцять шість тисяч сімсот п’ятнадцять гривень шістдесят копійок)
10.1. Ціна за одиницю товару ( у разі закупівлі товару) – не було

11. Підстави для прийняття рішення про не укладення договору про закупівлю (якщо таке мало місце) – не було

12. Торги відмінені або визнані такими, що не відбулися:
12.1. Дата прийняття рішення - не було
12.2. Причини - не було

13. Зведена інформація замовника про наявність та відповідність встановленим законодавством вимогам документів, що підтверджують відповідність учасників кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону, та наявність/відсутність обставин, встановлених статтею 17 Закону, із зазначенням відповідних підстав:
13.1. Перелік учасників, що подали всі документи, які підтверджують відповідність учасників кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону та відповідають встановленим законодавством вимогам - Приватне підприємство «СТРОЙСЕРВИС»; Товариство з обмеженою відповідальністю «АФСТРОЙ»; Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЛАВ-ІНЖ-СТРОЙ»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансово-промислова група «УНІВЕРСАЛ»
13.2. Перелік учасників, які не подали документи, що підтверджують відповідність учасників кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону, або подані документи не відповідають встановленим законодавством вимогам – не було
13.3. Перелік учасників, щодо яких не встановлені обставини, визначені статтею 17 Закону – Приватне підприємство «СТРОЙСЕРВИС»; Товариство з обмеженою відповідальністю «АФСТРОЙ»; Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЛАВ-ІНЖ-СТРОЙ»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансово-промислова група «УНІВЕРСАЛ»
13.4. Перелік учасників, щодо яких встановлені обставини, визначені статтею 17 Закону, та підстава (перелік підстав) для кожного такого учасника – не було

14. Інша інформація (в тому числі обґрунтування застосування скороченої процедури) –
Порівняння та оцінку пропозицій конкурсних торгів і визначення переможця процедури закупівлі робіт по об’єкту «Будівництво підвідного водоводу до селища Авдотіне у Ленінському районі м.Донецька» було здійснено на основі критерію – ціна пропозицій конкурсних торгів учасників. Копії протоколу розкриття від 25.09.2013р. було відправлено поштою 26.09.2013р. ПП «СТРОЙСЕРВИС» (відповідно до запиту від 25.09.2013р. № 457, вхідна реєстрація замовника № 01/16-3840 від 25.09.2013р.) та ТОВ «ГЛАВ-ІНЖ-СТРОЙ» (відповідно до запиту від 25.09.2013р. № 113, вхідна реєстрація замовника № 01/16-3864 від 25.09.2013р.)


15. Склад комітету з конкурсних торгів :
Лісіна О.А. – начальник кошторисно-договірного відділу, заступник голови комітету конкурсних торгів;
(прізвища, ініціали та посади членів комітету з конкурсних торгів)
Лєвшин В.Д. – заступник начальника управління з виробництва, перший заступник начальника управління;
Кудряшова Г.О. – заступник начальника відділу підготовки виробництва та перспективного розвитку;
Кондратова В.О. – головний бухгалтер управління;
Шипілова Т.І. – начальник юридичного відділу управління;
Чижикова В.М. – начальник планово-фінансового відділу;
Єрьоміна Т.Ю. – інженер І категорії кошторисно-договірного відділу;
Зоріна В.В. – заступник начальника кошторисно-договірного відділу – відповідальний секретар комітету конкурсних торгів


Начальник управління,
голова комітету конкурсних торгів Р.І.Тєряєв

 


Комментарии 2
http://www.amf-semfyc.com/upload_revisions/2014_Cheap_Web_NFL.php 9.12.2014 02:02
Управление капитального строительства Донецкого горсовета переплатило 300 тыс. гривен
Русскоговорящие гиды в Америке 15.10.2014 14:52
http://fabrikagreztours.com/contacts/ Русскоговорящие гиды в Америке

Лента новостей

Комментарии