Підприємець зобов’язав Службу автодоріг у Тернопільській області відшкодувати збиток, спричинений поганим доглядом за трасою

Сфера интересов: Дорожники
27.05.2020
Підприємець зобов’язав Службу автодоріг у Тернопільській області відшкодувати збиток, спричинений поганим доглядом за трасою

На автобус, який належав приватному підприємцю, під час руху автомобільною дорогою «Тернопіль – Львів – Рава-Руська» впало дерево. Господар у судових засіданнях довів обов’язок Служби автодоріг у Тернопільській області відповісти за неналежне утримання ділянки, де сталася ця транспортна пригода.

Трохи більше, ніж рік тому, 07.05.2019 р., автобусу БАЗ, який рухався ділянкою автомобільної дороги М-09 «Тернопіль – Львів – Рава-Руська» 20км+700м, були завдані пошкодження через падіння дерева. Транспортний засіб перебував у власності фізичної особи-підприємця (ФОП) Миколюка Мирона Тарасовича. Дорожня пригода була зафіксована інспектором роти батальйону Управління патрульної поліції в Тернопільській області за присутності двох свідків.

Внаслідок падіння дерева на автобус транспортний засіб отримав механічні ушкодження, характер яких був підтверджений звітом про визначення вартості матеріальних збитків. З врахуванням втрати товарної вартості вони склали 21 552,42 грн. Підприємець звернувся до суду за відшкодуванням збитків, оскільки не лише зазнав втрат внаслідок пошкодження транспортного засобу, а й не отримав очікуваних доходів. Також він зауважував, що треба прийняти до уваги ціну послуг автомобільного експерта - 2 000 грн.

Незабезпечення належного утримання мережі автомобільної дороги, яке привело до спричинення шкоди, та вину у цьому Служби автодоріг у Тернопільській області, було визнано рішенням місцевого господарського суду. Зокрема, небезпечна ділянка не була позначена відповідними дорожніми знаками.

Згідно до положень Закону України «Про автомобільні дороги», за відшкодування збитків користувачам автомобільних доріг загального користування відповідає орган державного управління автодорогами загального користування. Але Служба автодоріг у Тернопільській області вперто намагалася перекласти відповідальність на підрядну організацію ТОВ «Техно-Буд-Центр», яка уклала з нею договір на обслуговування проїзної частини вищезазначеної автомобільної дороги у частині ліквідації зелених насаджень.

Та виявився невеличкий нюанс - довжиною лише у метр. Так, ТОВ «Техно-Буд-Центр» за умовами договору відповідало за належний стан дороги та ліквідацію насаджень в межах 14 м від кромки проїзної частини до найближчого краю стовбура дерева (краю чагарника), натомість Служба автомобільних доріг у Тернопільській області відповідала за стан дороги поза межами цієї смуги, тобто щодо зелених насаджень, які знаходяться більш ніж за 14 метрів від кромки проїзної частини.

Відстань від кромки проїзної частини до краю стовбура дерева, що впало, становила 15 метрів. Можливо, таким чином сама природа чи якась лісова мавка покепкувала з місцевої Служби автодоріг.

Суд апеляційної інстанції постановив стягнути з Служби автомобільних доріг у Тернопільській області на користь ФОП Миколюка Мирона Тарасовича 23 552, 42 грн. матеріальної шкоди.

Читайте також: Выявлены «постоянные» заговорщики на торгах по ремонту дорог в Тернопольской области 

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії у сфері дорожнього будівництва, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии