Звернення колектива підприємства «Хлібодарське». Документ

08.04.2013
Звернення колектива підприємства «Хлібодарське». Документ - Верховенство Права

У К Р А Ї Н А
Міністерство аграрної політики України
Товариство з обмеженою відповідальністю «ХЛІБОДАРСЬКЕ»
67572, Одеська обл., Комінтернівський р-он, с.Нова-Дофінівка вул.. Центральна, буд. 54а р/р 26003170087, МФО 380805, код 32863490 «Райффайзен Банк Аваль» Ідентифікаційний № 328634915171,
свід ПДВ.100194510, т. 098-683-11-96

Керівнику Антирейдерського Союзу
підприємців України

«про колективне звернення на допомогу (більш ніж 600чоловік)»

Звертається до Вас колектив ТОВ «Хлібодарське» та орендодавці (пайщики) земель сільгосп. призначення Комінтернівського району Одеської області, та надіємося на допомогу. Відповідне звернення надсилаємо, тому що, ні Одеська обласна адміністрація, ні Прокуратура Одеської області не звертає на наші звернення уваги.

В Україні сьогодні не так багато сільськогосподарських підприємств, які б успішно працювали. Навіть на Одещині-житниці безліч земель стоять незасіяні. Про те, як потрібна цій галузі державна підтримка у вигляді пільгового кредитування, спеціальних умов страхування, інвестицій тощо - багато було сказано. В землю треба довго вкладати не лише любов, а й грошові одиниці для того аби вона почала приносити прибуток і не багатьом господарям це вдається в сучасних умовах. Нажаль, перед тими, кому вдається, згодом постають нові виклики - тиск, "наїзди", рейдерство. Так, успішне комінтернівське підприємство Одеської області ТОВ «Хлібодарське» не знає, чи вдасться в цьому році зібрати свої врожаї.

Історія розпочалась в 2004 році, коли на базі непрацюючих господарств в селах Кірово та Нова-Дофінівка було створено ТОВ "Хлібодарське". Обидва підприємства на той момент були практично розорені: працюючої техніки на балансі не було, а от боргів перед кредиторами та колективом залишилось безліч. Тодішній директор "Хлібодарського" Іван Черкез розрахувався з людьми, погасив орендні та кредитні заборгованості, закупив нову техніку і почав засіювати орендовані у селян землі. Пайщики згадують, що навіть в неврожайні роки "Хлібодарське" повністю з ними розраховувалось, жодних інших боргів за всю історію роботи підприємства також не було.

Як це часто у нас буває, через кілька років успішної роботи в кабінет Івана Черкеза прийшли представники дніпропетровського агрохолдингу "Агро Південь Інвест" (ТОВ "Агро Південь-1" та "Агро Південь-2") з пропозицією на вигідних умовах уступити право довгострокової оренди землі, однак він не погодився. Тоді товариство зайнялось поглиненням інших одеських земель, а до "Хлібодарського" повернулось наприкінці минулого року, після смерті директора. Причому на цей раз "Агро Південь" пропозиціями не обмежується.
До мене, нового директора ТОВ "Хлібодарське", "Агро Південь-1" та "Агро Південь-2"також зверталися на переуступку земель, я відмовила, після чого невідомі почали слідкувати за мною. "Троє здорованів "проводжали" мене до дому, дзвонили і стукали в двері. Спілкуватись з ними я навіть не пробувала, страшно.

Окрім психологічного тиску я відчуваю і адміністративний. По-перше не зважаючи на проведення комплексної податкової перевірки в 2012 році, в 2013 на "Хлібодарське" знову завітали податківці. По-друге, комінтернівським РВ УМВС Одеської області розпочата, абсолютно безпідставна дослідча перевірка моєї діяльності на посаді директора. Крім того спеціально затягується реєстрація підписаних договорів з орендодавцями. "З селянами Нової Дофінівки договори діятимуть ще кілька років, а от з "Кіровцями" наприкінці минулого року закінчився термін дії. Ми їх перезаключили і ще в листопаді віднесли в земельні ресурси, та досі чекаємо реєстрацію... Ми приходили до керівника земельних ресурсів, він обіцяв, що затягування не буде, однак потім сказав звернутись з цим питанням до голови рай адміністрації Комінтернівського району, ніби то дозвіл повинен прийти звідти "Все це може бути частиною рейдерського захоплення підприємства. Спочатку залякування, штучне створення "проблем", а потім поглинення".

Дещо інші засоби впливу обрали представники "Агро Півдня" у роботі з власниками земельних паїв (орендодавців). Вони, прямо по хатам ходять агітатори і пропонують заключити договір з ТОВ "Агро Південь-1" та "Агро Південь-2". Аргументи викладають різні, використовують так званий "індивідуальний підхід". Одним власникам паїв розповідають, що "Хлібодарське" розорене, а новий директор має купу боргів, немає техніки і робітників для збору врожаю. Іншим пропонують гроші та кредити в рахунок майбутніх виплат. Деяким говорять, що підприємству не дасть працювати влада і краще перепідписати договори з тими, до кого влада лояльна. Окрім іншого агітатори запевняють, що "Агро Південь" платитиме всім пайщикам більше.

"Все це розповідають лише з одною метою - будь-яким чином змусити людей перепідписати договори. Насправді, «Хлібодарське» не має боргів і кредитів. Ми завжди вчасно розраховуємось з орендодавцями, що ж до податків, вони виплачені на кілька місяців вперед. Підприємство забезпечено дизпаливом, запасними частинами, та технікою.

Селяни висувають різні версії щодо появи в Комінтернівському районі ТОВ "Агро Південь-1" та ТОВ "Агро Південь-2". Хтось вважає, що бізнесменам потрібні приміщення "Хлібодарського", хтось переконаний, що все заради врожаю, який залишилось тільки зібрати. Є думка і про те, що такі фірми зараз по всій Україні скуповують сільськогосподарські землі з одною лише метою - вигідно продати їх іноземцям, щойно буде знятий мораторій на продаж земель. На підтвердження цього селяни показали один з пунктів в договорах "Агро Півдня", де зазначено, що в разі продажу земельної ділянки, орендар має переважне право на її придбання. Версій і здогадок багато, а от в чому люди не сумніваються, так це в тому, що за "Агро Півднем" хтось стоїть.

Ми зверталися до зі своєю проблемою до обласної влади, зокрема, трудовий колектив разом з орендодавцями склали листа до голови Одеської ОДА Едуарда Матвійчука з проханням розібратись в даній ситуації та допомогти існуючому, успішному підприємству, пайщикам та трудовому колективу, також до до ПРОКУРАТУРИ Одеської області, але все марно.
Враховуючи викладене просимо Вас допомогти з вирішенням вищевказаних питань..

З надією та повагою орендодавці та колектив ТОВ «Хлібодарське»
в особі директора Малиш І.К.

 

АНТИРЕЙДЕР.ua


Комментарии 1
ооо 4.07.2013 12:10
и всем этим агро пивдень 1 управляет Кривенко Сергей Алексанрович.вымагатель с непогашенным угловным делом. ставленник Цебеняка С В . после чего кинул и отобрал паи и имущество

Лента новостей

Комментарии