Львівські підприємці оштрафовані за антиконкурентні дії на торгах

Сфера интересов: Публичные закупки
20.03.2020
Львівські підприємці оштрафовані за антиконкурентні дії на торгах

Низка суб’єктів підприємництва зі Львова була викрита у порушеннях антиконкурентного законодавства та узгоджені дії по спотворенню результатів торгів.

Нехтування правилами цивілізованого підприємництва не допомогло наповнити каси деяких суб’єктів господарювання, а подіяло навпаки, та ще й нанесло шкоду їхній діловій репутації. Адміністративна колегія Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала місцеві господарські товариства та підприємців за антиконкурентні узгоджені дії на торгах.

Читайте також: Торги на закупку автотранспорта для амбулаторий Львовской области выиграл один дилер 

Так, ТОВ «Містторгбуд» та ТОВ «АРМ-ХАУС» оштрафовані на 68 тис. грн. кожне. Вони порушили законодавство про захист економічної конкуренції у при участі в закупівлі «Будівництво критого басейну 12,6х6,15 та 4 ванних кімнат з перехідною галереєю» для санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступеня для дітей, хворих на сколіоз, у м. Сокалі Львівської області. Замовником закупівлі було Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації. Як виявилося, обидва учасники торгів знаходилися у сталих господарських стосунках, з ними перебували у трудових відносинах одні й ті самі особи, вони використовували одну IP-адресу, здійснювали телефонні розмови до торгів та під час їх проведення для узгодження цінової поведінки. Подані ними документи були створені за допомогою одних і тих самих розробників версій PDF, мали подібне відхилення від запропонованих замовником зразків документів та подібне оформлення.

За порушення умов конкуренції у сфері публічних закупівель оштрафовані ПП «Кальвадос» та ФОП Журавльов П.С., також на 68 тис. грн. кожний суб’єкт господарювання. У закупівлі «Покривання підлоги та стін (поточний ремонт підлогового покриття коридору 3-го поверху) за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1», замовником якої було КП «Ратуша-Сервіс», вони надали та переглядали свої пропозиції з однієї IP-адреси, подали документи одним файлом та в однаковому форматі, подібні за змістом і формою довідки з однаковими відмінностями, синхронно у часі. Підприємці використовували спільний засіб зв’язку до проведення торгів, під час та після закупівлі. Як виявилося, вони пов’язані як родинними, так і сталими господарськими стосунками.

Також за порушення законодавства про захист економічної конкуренції на 68 тис. грн. кожне оштрафовані ПП НВФ «Екотоп» та ПП «Ріал». У закупівлі «Послуги з інженерного проектування», замовником якої був Госпрозрахунковий відділ капітального будівництва при Стрийському міськвиконкомі, вказані приватні підприємства використовували спільний електронний майданчик для участі у закупівлі, спільний засіб зв’язку, який офіційно належить одному з них, одну спільну IP-адресу, з якої здійснювався доступ до поштових скриньок ПП НВФ «Екотоп» та ПП «Ріал». Було доведено, що ПП «Ріал» приймало участь у закупівлі як технічний кандидат, що підтверджується неподанням всіх документів, які вимагав замовник, пропозиціями електронних файлів з однаковими параметрами «Програма творець», «Програма виробник» та «Версія програми PDF», а також формуванням ціни.

Якщо Вам відомі факти порушення законодавства про державні закупівлі, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии