«Львівгаз» відшкодує 30 000 гривень абоненту, якого на сім років залишив без блакитного палива

Сфера интересов: Монополисты
20.02.2020
«Львівгаз» відшкодує 30 000 гривень абоненту, якого на сім років залишив без блакитного палива

Монопольний постачальник «Львівгаз», незважаючи на низку судових рішень, вперто ігнорував вимогу відновити постачання газу споживачу, квартиру якого відрізав ще у 2012 році. Нарешті зробити це газівників зобов’язала найвища судова інстанція.

Газові прилади у квартирі споживача були прийняті в експлуатацію «Львівгазом» у далекому 1975 році. На той час у помешканні були встановлені газова плита та проточний газовий водонагрівач (колонка). Опалення квартири здійснювалось за допомогою чотирьох кахельних печей. В 2000 році, з залученням спеціалістів в сфері газового господарства, споживач змінив схему опалення, встановивши замість печей двохфункційний опалювальний котел типу «Viessmann», та замінив плиту й колонку на більш сучасні. Про проведення такої заміни газових приладів було відомо слюсарям та керівництву ВАТ «Львівгаз», з приводу цього на протязі десяти років ніхто споживачу ніяких претензій не висловлював, він безперешкодно отримував послуги з газопостачання та проводив оплату за спожитий газ. Проблеми почалися після реорганізації відкритого акціонерного товариства «Львівгаз» у публічне – ПАТ «Львівгаз».

Читайте також: Працівники «Львівгазу» без присутності господарів вилучили лічильник з подвір’я та нарахували штраф 

Треба зауважити, що нескінченний потік «реорганізацій» та «оптимізацій» газового господарства України в останні десятиліття та пов’язаних з цим законодавчих актів, указів й розпоряджень для пересічного споживача має завжди однакові наслідки – незручності та непередбачувані витрати. А ось для працівників газових монополістів ефект значний. Якщо те, що вчора було дозволено, сьогодні заборонили, споживач опиняється у великій халепі.

Так, «Правила безпеки систем газопостачання України» від 1998 р., які були чинні на час переобладнання, передбачали, що переміщення і заміна газових приладів і апаратів проводяться спеціалізованими підприємствами газового господарства або газовими службами підприємств з урахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін в технічну документацію. Та після прийняття в 2010 р. постанови Кабміну № 165 «Про внесення змін до Правил надання населенню послуг з газопостачання», якою було вперше передбачено таку підставу для припинення газопостачання, як «самовільне підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання», газівники почали користуватися нею на свій розсуд, незважаючи на те, що такі дії споживача могли слугувати підставою для відключення газопостачання лише у разі, коли вони були вчинені після набрання чинності цією постановою.

Таким чином працівники ПАТ «Львівгаз» у 2010 р. раптом «знайшли» в квартирі споживача газове обладнання, яке справно працювало з 2000 р., та в документації попередника ВАТ «Львівгаз» шукати внесені зміни не стали. Споживач отримав вимогу провести реєстрацію «самовільно встановленого газового обладнання» шляхом одержання технічних умов у ПАТ «Львівгаз» та розроблення робочого проекту газифікації. Кошторис на ці послуги був для споживача-пенсіонера непідйомним. Він вважав, що ПАТ «Львівгаз» навмисне приховує експлуатаційні документи на будинок по вул. П. Мирного, де розташована його квартира, за якими слюсарі ВАТ, а пізніше ПАТ «Львівгаз» проводили технічне обслуговування системи газопостачання. Згодом за роки вимушеного перебування без газопостачання споживач подав більше 20 клопотань про витребування у ПАТ «Львівгаз» технічного та експлуатаційного паспортів на будинок, але жодне не було задоволено монопольним постачальником.

У серпні 2012 р. подачу газу до квартири споживача було припинено, нібито за порушення правил безпеки, а майже через місяць, у вересні, відновлено представником ПАТ «Львівгаз», який вказав в акті встановлені газові прилади. Також в цьому акті було зазначено, що газову мережу та запірну арматуру перевірено на щільність, витоків газу немає, тяга в димових та вентиляційних каналах на час перевірки наявна, а споживачу наданий інструктаж з правил безпечного користування газовими приладами. Таким чином, обладнання було визнано справним та безпечним. Споживачу висували тільки одну вимогу – оплатити оформлення документів за кошторисами ПАТ «Львівгаз». Спроби захистити свої права закінчилися для абонента повним відключенням квартири від газопостачання 30 листопада 2012 р.

Низку судових рішень на користь споживача, які визнавали відключення незаконним та приписували відновити газопостачання, ПАТ «Львівгаз» завзято ігнорувало рік за роком. Вже наприкінці січня 2020 року остаточне рішення по справі виніс Верховний Суд. Черговий на цей час правонаступник ПАТ «Львівгаз» - АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» - взагалі відмовлявся визнавати свою відповідальність перед споживачем. Та згідно з рішенням Верховного Суду «Львівгаз» повинен відновити подачу газу й сплатити споживачу 30 000 грн. за нанесену моральну шкоду. Чи компенсує таке грошове відшкодування більше семи років значних незручностей для родини пенсіонера - запитання риторичне.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии