«Чернігівобленерго» п’ять років безуспішно доводило припущення ціною у 23 тисячі

Сфера интересов: Монополисты
14.01.2020
«Чернігівобленерго» п’ять років безуспішно доводило припущення ціною у 23 тисячі

Представники ПАТ «Чернігівобленерго» запевняли, що споживач навмисно намагався ввести їх в оману щодо показників лічильника. Та виявилося, що сам монопольний постачальник не може надати достовірні відомості щодо своїх розрахунків.

ПАТ «Чернігівобленерго» звернулось до власника приватного будинку з позовом про стягнення боргу у 23 123,44 грн. Енергетики вважали, що протягом 2014 р. рахунковий механізм його електролічильника, використавши свою ємність 9999,9, двічі обнулявся та починав рахувати спожиту електроенергію з нуля. Абонент впевнено доводив сплаченими рахунками, що споживав у цей час близько 200 кВт в літні місяці й близько ста восени. Таким чином, за його даними, лічильник плавно рухався від показників 2600 кВт у травні, які він зафіксував у присутності контролера, до 3494 в листопаді, коли був замінений на новий. А ось на думку «Чернігівобленерго», лічильник шалено обертався день і ніч без зупинки, як той вентилятор з жартів.

Читайте також: Чернігівобленерго» наступило на власноруч підставлені граблі 

Згідно з позначками контролерів обленерго, після зафіксованих у травні 2600 кВт на кінець червня лічильник показував 1680 кВт. У той же час «Чернігівобленерго» виставило споживачу рахунок за червень, де було вказано показники 2800 кВт, які він визнав як достовірні й добросовісно оплатив. На кінець серпня, по даним контролерів, показники складали 5141 кВт, на кінець жовтня - 6236 кВт, а наприкінці листопада, на момент заміни лічильника, - 3494 кВт. У липні та вересні контролери взагалі не з’являлися. До того ж, всі ці дуже дивні показники знімалися без присутності господаря та не були засвідчені його підписом.

Але замість того, щоб визнати, що десь у документи закралися помилки, «Чернігівобленерго» нарахувало споживачу борг за 22059 кВт, стверджуючи, що ця електроенергія була спожита у ході будівельних робіт. Що це були за «сплески» будівництва в червні й жовтні та чому споживач не помітив, що лічильник двічі обнулявся? Це енергетики коментували у звичній манері – кожен намагається їх, беззахисних, ошукати. «Чернігівобленерго» звернулося з позовом до суду та згодом відключило енергопостачання будинку. Споживач теж у свою чергу звернувся до суду.

Судова електротехнічна експертиза знятого лічильника показала, що його механізм не має ознак стороннього втручання. А ось встановити, як розраховувалась нібито спожита електроенергія, за даними ПАТ «Чернігівобленерго» ні експерти, ні судді взагалі не змогли, оскільки в наданих їм матеріалах були виявлені значні розбіжності й суперечливі дані. Достеменно було встановлено одне – в спірний період у споживача навіть існувала переплата, а надані їм показники споживання (від 2600 у червні до 3494 у жовтні) об’єктивно збігаються.

Не дивно, що суди усіх інстанцій послідовно відмовляли у задоволенні претензій ПАТ «Чернігівобленерго». Нарешті наприкінці грудня 2019 р. крапку у довготривалій справі поставив Верховний Суд, залишивши без задоволення касаційну скаргу «Чернігівобленерго». Це далеко не перший програш монополіста з причини того, що контролери невчасно та неуважно ведуть облік. А може, це нехтування навмисне, бо дозволяє заплутувати споживачів, на яких потім тиснуть судовими позовами.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии