Працівники «Львівгазу» без присутності господарів вилучили лічильник з подвір’я та нарахували штраф

Сфера интересов: Монополисты
26.11.2019
Працівники «Львівгазу» без присутності господарів вилучили лічильник з подвір’я та нарахували штраф

Намагаючись заробити премії за знайдені «порушення», представники монопольних постачальників, як у цьому випадку – «Львівгазу», стрибають через паркани або іншим чином потрапляють на приватні подвір’я під час відсутності господарів і від’єднують лічильники. Зрозуміло, що ані споживачі, ані судові інстанції не схильні вірити висновкам з таких «перевірок».

Споживачка, яка мешкає у с. Бужок Золочівського району, звернулася з позовом до ПАТ «Львівгаз», вимагаючи відмінити необгрунтоване нарахування. Газівники самовільно вилучили з її подвір’я прилад обліку та склали «акт про порушення», стверджуючи, що виявили нечіткий відбиток пломби. Повірка проводилася без участі споживача начальником лабораторії повірки ПАТ «Львівгаз». Споживачку звинуватили у несанкціонованому втручанні в роботу лічильника на підставі нечіткого нижнього відбитку заводської пломби та нарахували 15 883,07 грн.

Читайте також: «Львівгаз» не визначився, за яке порушення й яку суму вимагає на протязі чотирьох років  

Тобто, наголошувала господарка у суді, при вилученні приладу обліку з приватного подвір’я без відома споживача і без його участі «Львівгаз» посилається на чийсь несанкціонований доступ до лічильника? За таких умов неможливо визначити, чому відбиток пломби втратив чіткість, але пломба все ж наявна на лічильнику та унеможливлює доступ до маніпуляцій з механізмом. Прилад, таким чином, опломбований. Більше того, у акті не вказано жодних інших деталей, обсягів «несанкціоновано» спожитого газу, періодів, даних фотофіксації. На папірці акту, який залишили контролери, зазначалося, що комісія «Львівгазу» буде розглядати його на засіданні, проте всі графи часу і місця засідання не були заповнені, так само як пункти, що стосуються ознайомлення з актом споживача. Зазначено лише було, що споживач відсутній. Не дивно, що засідання комісії відбувалося без виклику і участі споживачки, що не дозволило їй будь-яким чином вплинути на рішення, про яке вона дізналася майже через місяць з моменту його прийняття. Також, як виявилося, «Львівгаз» не ініціював проведення експертизи щодо «несанкціонованого втручання».

Суд першої інстанції визнав протиправним та скасував «акт про порушення», але ПАО «Львівгаз» завзято доводило, що діяло у межах законодавства, а рішення комісії, яким вирішено провести донарахування майже на 16 тисяч грн., є внутрішнім документом підприємства і (увага!) не встановлює для споживачки будь-яких обов’язків, крім рекомендації сплатити вартість донарахованого об’єму. Апеляційний суд також підтримав рішення про скасування акту та нарахувань. Можна зауважити, що у випадку незаконного проникнення на приватне подвір’я у будь-якій країні власник беззаперечно викликав би поліцію, але представникам монопольних постачальників в Україні такі дії легко сходять з рук.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии