«Рівнегазу» роз’яснили, що абоненти не несуть відповідальності за відмову від загальнобудинкового лічильника

Сфера интересов: Монополисты
22.11.2019
«Рівнегазу» роз’яснили, що абоненти не несуть відповідальності за відмову від загальнобудинкового лічильника

ПАТ «Рівнегаз», як і інші українські монопольні постачальники, карає споживачів, які відмовилися від встановлення загального лічильника на будинок, нарахуванням у розмірі граничних норм споживання газу для населення. Нещодавно мешканка одного з таких будинків не тільки домоглася перерахунку, а й отримала важливе роз’яснення для усіх, хто опинився у схожій ситуації.

Споживачка звернулася до суду із позовом до ПАТ «Рівнегаз» та ТОВ «Рівнегаз збут», тому що у жовтні 2016 року усім мешканцям її житлового будинку, яким керує ОСББ «Орлова, 46», під приводом їх відмови від встановлення загальнобудинкового лічильника газу була збільшена місячна норма споживання газу на одну особу до 9,8 куб. м, в той час, коли постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року № 203 було встановлено норми споживання газу населенням у разі відсутності газових лічильників, за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання, в розмірі 4,4 куб. м на одну людину на місяць. Споживачка просила суд зобов’язати «Рівнегаз» відновити її право на оплату споживання газу по нормі 4,4 куб. м, здійснити перерахунок платежів та за власний кошт обладнати її квартиру лічильником газу. Не здалася вона навіть після відмови у позові від суду першої інстанції.

Читайте також: «Рівнеобленерго» намагалося зробити магнітні наліпки козирними картами 

Апеляційний та згодом Верховний суди підтримали позовні вимоги абонентки, наголосивши, що в Законі України «Про забезпечення комерційного обліку газу» відсутні будь-які положення, які б передбачали встановлення для однієї категорії споживачів виключно індивідуальних газових лічильників, а для іншої категорії - загальнобудинкових приладів обліку газу, а тому, відповідно до цього закону, оператор ГРМ не вправі одноособо вирішувати питання, який саме газовий лічильник має бути встановлений для споживача, індивідуальний чи загальнобудинковий, і споживач може нести встановлену законом відповідальність лише за відмову від встановлення газового лічильника виключно у своєму помешканні. Будь-які дані, які б свідчили про те, що споживачка відмовлялась від встановлення газового лічильника у своїй квартирі, у газівників були відсутні. Навпаки, вона надала суду звернення на ім’я голови ПАТ «Рівнегаз», в якому разом із іншими мешканцями свого житлового будинку просила встановити в їхніх квартирах газові лічильники на виконання вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку газу».

Без сумнівів, висновок з цієї справи так само стосується й усіх інших випадків, коли українські споживачі оскаржують встановлення загальнобудинкових лічильників та пов’язані з цим нарахування.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».


Комментарии 1
Лариса Аркадіївна 22.11.2019 14:50
У нашому будинку встановлений загальний лічильник.Кілька років переписувалася з Рівнегаз про встановлення мені індивідуального лічильника ,весь час йшли відмови під різними приводами. Рівнегаз збут весь цей час нараховував мені понаднормові куби споживання у платіжках, я сплачувала лише за нормові, виріс борг до1000 гр, вони вже прислали мені позовну заяву в суд за борг. Щоб убезпечити себе від штучного нарахування і відповідно збільшення боргу , я змушена на днях поставить за свій кошт, а це 4000 гривен, інд.ліч.
Відчуваю себе обдуреною й пограбованою.

Лента новостей

Комментарии