«Львівобленерго» зламало приватний лічильник і збільшило показники на суму 100 тисяч гривень

Сфера интересов: Монополисты
05.11.2019
«Львівобленерго» зламало приватний лічильник і збільшило показники на суму 100 тисяч гривень

Такий висновок був зроблений за підсумками багаторічного розгляду претензій ПАТ «Львівобленерго». Всі обставини говорили про те, що контролери обленерго, знявши лічильник під час відсутності господарів, грубо змінили показники лічильного механізму, тобто скоїли на свою користь саме такі дії, в яких зазвичай безпідставно звинувачують споживачів.

Пустомитівське відділення ПАТ «Львівобленерго» уклало договір з мешканкою села Зубра про користування електроенергією на будівельному майданчику житлового будинку. Прилад обліку був встановлений у виносну шафу на опорі. Споживачка користувалася електроенергією, своєчасно сплачувала рахунки та боргів не мала. З моменту встановлення приладу обліку та укладання договору про користування електроенергією, а саме з листопада 2008 р. до січня 2016 р., технічна перевірка та контрольні огляди приладу обліку не проводились. Чому – можуть сказати лише представники «Львівобленерго». Та ось через 6 років вони таки знайшли слушний час – саме за відсутності мешканців будинку.

Читайте також: «Львівобленерго» кілька років примушували «поділитися» інформацією 

Контролери запевняли, що протягом багатьох років не мали доступу до цього приладу обліку. Разом з тим вони стверджували, що у ході огляду один з них крізь отвір у задній стінці шафи сфотографував показники лічильника, які значно перевищували наявні в обленерго. Потім прилад був значно пошкоджений, бо його видирали з шафи. Таким чином, як виявилося, доступ до лічильника нічим не обмежувався. Звісно, у ході судових розглядів споживачка й контролери мали протилежні погляди на те, чи були необхідні оці партизанські дії, чи то лічильник зачекався працівників «Львівобленерго» у вільному доступі. На всі ці «тонкощі» обленерго вирішило не зважати. Чотирьом мешканцям дому повідомили висновок комісії, яка, спираючись на показники лічильника, буцімто зняті контролерами, вирішила покласти на них солідарну відповідальність у 99 629 грн.

Споживачка зі свого боку зазначала, що працівники «Львівобленерго» штучно збільшили показники. Цей факт підтверджувався трасологічним дослідженням Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз. Було встановлено, що на внутрішніх елементах вузла барабанів лічильного механізму наявні пошкодження у вигляді різноспрямованих подряпин, задирок та зминання поверхонь, що свідчить про факт стороннього впливу, якій міг призвести до зміни показників лічильника. Апеляційний суд підтримав споживачку й відмінив бездоказові захмарні нарахування «Львівобленерго». Цей висновок нещодавно підтвердив Верховний Суд. Контролерам-партизанам доведеться заробляти собі премії іншим чином.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».


Комментарии 3
Гость 6.11.2019 13:24
В мене тоже сфабрикували справу
Петро Семенович 6.11.2019 12:44
Вишгородське Обленерго теж вимагає винесення лічильнтків на подвір'я, але при цьому заставляє відповідальність за збереження нести абонента.
Mich 6.11.2019 11:52
А відповідальність за протиправні дії компанії хто буде нести? А моральні збитки?

Лента новостей

Комментарии