Ассоциация звероводов Украины опровергает информацию о вреде норковой фермы в Киевской области

17.09.2019
Ассоциация звероводов Украины опровергает информацию о вреде норковой фермы в Киевской области

Звероводы уверены, что норковые фермы не оказывают негативного влияния на окружающую среду и население.

На нашем сайте мы стараемся рассматривать насущные проблемы с разных сторон и, по возможности, даем высказаться всем сторонам конфликтов, освещаемых в различных рубриках.

Так, 5 декабря 2018 года на нашем сайте была размещена статья под названием «Норковая ферма в Киевской области угрожает экологической катастрофой» (http://verhovenstvo.com/view/15738).

Читать также: Как «распилить» 500 миллионов на киевский зоопарк через «свою» фирму 

Сегодня мы публикуем точку зрения Ассоциации звероводов Украины, которые опровергают вредное влияние норковой фермы на окружающую среду и население. Письмо подаем в оригинале.
«5 грудня 2018 року на Вашому сайті «Верховенство права» була розміщена стаття, проілюстрована фотографією та відповідним відеосюжетом під назвою «Норковая ферма в Киевской области угрожает экологической катастрофой». Фотографія, яка розміщена у статті не належить до фотографій, які зроблені на фермі. Інформація, яка була надана для цієї статті не відповідає дійсності.

По-перше, розташування ферми від селища відповідає нормам визначеним законодавством.

По-друге, інші відомості щодо забруднення навколишнього середовища, наведено без жодного посилання на дійсно існуючи документи чи прізвища фахівців, які б надавали свої висновки.

Для спростування наклепницької інформації було зроблено запит до Державної установи «Інститут громадського здоров’я імені О. М. Марзєєва Національної Академії медичних наук України». Відповідно до Висновку, який ними було надано, перевірка проводилась у травні 2019 року, під час якої було встановлено: 1) на території виробничого майданчику ТОВ «Норкова ферма «ВІКІНГ» відсутнє наднормативне забруднення повітря робочої зони специфічними для об’єкту речовинами (аміак, сірководень, метилмеркаптан та ін.); 2) Встановлена санітарно-захисна зона розміром 300 м. є достатньою; 3) Дослідження ґрунту та ґрунтової води на території ферми та с. Велика Каратуль свідчать про відсутність ознак міграції сполук азоту (аміак, нітрати) та гельмінтологічного забруднення з території ферми на територію житлової забудови села.

Крім того, хотілось би зазначити, що норкові ферми забезпечують утилізацію тваринних відходів галузей птахівництва, рибництва та тваринництва, які не використовуються в їжу людиною, що, навпаки, суттєво покращує екологічну ситуацію. Сучасні звірогосподарства оснащенні новітнім обладнання, а в процесі виробництва не застосовуються хімікати. На рівні законодавства ЄС звіроферми наразі є повністю дозволеним видом господарської діяльності, проте до такої діяльності на рівні ЄС висуваються дуже суворі вимоги. Україна слідує цим вимогам та повністю їм відповідає. В іншому разі вітчизняні звіроферми не змогли б пройти всі етапи сертифікації на відповідність вимогам європейської програми оцінки добробуту тварин WelFur, яка визначає більш серйозні вимоги ніж ті, що передбачені законодавством ЄС.

У вересні місяці планується проведення акцій противниками звірогосподарств, які постійно надають у ЗМІ недостовірну та відверто брехливу інформацію. Наразі, ми зібрали багато даних, що її спростовують та маємо намір звертатися до суду за захистом ділової репутації та визнанням недостовірною інформації та її спростування.

Інформація щодо діяльності норкових ферм в Україні є на сайті https://uffa.org.ua/about/.»


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии