«Житомиргазу» відмовили у стягненні 112 тисяч гривень з абонента

Сфера интересов: Монополисты
30.07.2019
«Житомиргазу» відмовили у стягненні 112 тисяч гривень з абонента - Верховенство Права

ПАТ «Житомиргаз» намагалося довести, що побутовий споживач переробив лічильник для зниження обліку газу. Та виявилося, що це наймовірніше було зроблено до встановлення лічильника у його домоволодінні.

Вже неодноразово доводилося розповідати, як працівники постачальників-монополістів з першого погляду знаходять всередині лічильників такі «скриті порушення», ніби їхні очі обладнані рентгеном. У даному випадку контролери «Житомиргазу», перевіряючи газові прилади у будинку споживача, склали акт, зазначивши, що ним здійснені конструктивні зміни в механізмі лічильника. Цей висновок був зроблений без усілякої експертизи, тільки з тої причини, що відліковий механізм реагував на вплив магнітного поля.

Читайте також: «Житомиргаз» незаконно отключает обычных граждан

Коли лічильник потрапив до експертів «Житомиргазу», всередині дійсно була знайдена пружинка, що, згідно їх висновку, давало можливість при дії магнітного поля зупиняти лічильний механізм. Разом з тим, ті ж експерти підтвердили, що до розбирання скло та корпус лічильника були непошкоджені, а заводські пломби цілі. Комісія «Житомиргазу», тим не менш, обрахувала обсяг газу, який, за її думкою, був не облікований, - на суму 112 464,97 грн. Всупереч Кодексу газорозподільних систем, нарахування було проведене не за 6 місяців, а за цілий рік.

Усі аргументи споживача «Житомиргаз» до уваги брати відмовлявся, погрожуючи відключенням від газопостачання. Громадянину довелося звернутися до суду. «Житомиргаз» не змог ні довести вчинення саме споживачем втручання у лічильник, ні тим більш роз'яснити, яким чином можна було встановити у механізмі пружину, не пошкодивши ані корпус, ані пломби.

Рішення комісії ПАТ «Житомиргаз» було визнано незаконним та скасовано. Апеляційна інстанція відмовилася задовольнити його скаргу, підтримавши висновок, що конструктивні зміни у лічильник були внесені до опломбування, і це могло статися тільки тоді, коли прилад знаходився у розпорядженні газівників. Скільки ще таких «вдалих знахідок» контролери готуються виявити у помешканнях сумлінних споживачів, можна тільки здогадуватися.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии