«Рівнеобленерго» не вдалося витребувати майже 700 тисяч з підприємства

Сфера интересов: Монополисты
29.07.2019
«Рівнеобленерго» не вдалося витребувати майже 700 тисяч з підприємства - Верховенство Права

ТОВ «Українська лісопереробна компанія» успішно відбило атаки представників ПАТ «Рівнеобленерго», які базувалися тільки на припущеннях.

Контролери «Рівнеобленерго» при перевірці засобу обліку на об'єкті ТОВ «Українська лісопереробна компанія» у селі Остки Рокитнівського району звинуватили представника підприємства у встановленні генератора електромагнітного випромінювання. На думку енергетиків, це зупиняло лічильний механізм, занижалися покази активної електроенергії. Від підписання акту представник підприємства відмовився, тому що реальна картина відрізнялася від висновків, зроблених працівниками обленерго.

Читайте також: «Рівнеобленерго» не вдалося обернути експертизу на свою користь 

Прилад обліку та пристрій, який назвали генератором, було відправлено у Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. Висновок був таким: якщо прилад електромагнітного випромінювання підключити до електромережі та обмотати антену випромінювача навколо корпусу лічильника або розмістити на його лицьовій стороні у формі спіралі, можлива повна зупинка лічильного механізму. На думку комісії «Рівнеобленерго», порушення було доказано, вартость «необлікованої» електроенергії склала 681 890, 68 грн. Звісно, підприємство оскаржило це донарахування.

Енергетики обгрунтовували свої звинувачення фото та відеозйомками. Та ось тільки на них було чітко видно, що прилад невідомого походження знаходиться на землі і не підключений до мережі електропостачання. З фотографій не вбачалося, де саме, на якій відстані від приладу обліку він був виявлений, і чи взагалі на території ТОВ «Українська лісопереробна компанія». А до лічильника підприємства не було підключено жодного приладу, що генерує електромагнітне випромінювання. Ні навколо, ні на лицьовій стороні приладу обліку не було елементів електромагнітного випромінювача, що могли б впливати на його роботу. Лічильник працював у звичайному режимі.

Таким чином, ПАТ «Рівнеобленерго» не мало підстав для здійснення розрахунку обсягу та вартості необлікованої енергії. Це встановив суд першої інстанції та згодом підтвердив апеляційний. Але можно припустити, що обленерго буде обстоювати свої вимоги й надалі у касаційній інстанції. При нинішньому розмаїтті електричних приладів навіть відлякувач комах або портативну підзарядку можна оголосити шкідливим приладом, що впливає на лічильник, й представники монополіста не вперше намагаються скористатися необізнаністю споживачів для поповнення каси.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии