«Чернігівобленерго» бездоказово звинуватило споживача у використанні магніта

Сфера интересов: Монополисты
15.07.2019
«Чернігівобленерго» бездоказово звинуватило споживача у використанні магніта - Верховенство Права

Контролери ПАО «Чернігівобленерго» зафіксували, що на лічильнику абонента спрацював індикатор дії впливу магнітного поля. Та, як виявилося, не тільки споживачі, а й суди не мають віри монополісту, що заявляє про свої уявні «збитки».

Розтікання індикаторної суміші мало обійтися громадянину у 11 912, 49 грн. Представники «Чернігівобленерго» стверджували, що зміна структури та форми магнітної суспензії підтверджена фотодоказами та висновком експертизи за участю представника ДП «Чернігівстандартметрологія». Вони демонстрували копії актів про пломбування, у яких споживач брав на себе відповідальність за збереження лічильника та пломб на ньому. Громадянин, у свою чергу, просив суд відмінити рішення про донарахування й заперечував, що користувався магнітом.

Читайте також: «Чернігівобленерго» не вдалося притягти відсутніх осіб до солідарної відповідальності 

Попри всі зусилля енергетичного монополіста, суди першої та апеляційної інстанцій стали на сторону споживача. Рішення «Чернігівобленерго» про донарахування було визнано недійсним, бо ніщо не доводило вину споживача у завданні йому якоїсь майнової шкоди. Обленерго намагалися роз`яснити, що порушення індикатора дії впливу магнітного поля, влаштованого в лічильник, який знаходиться на подвір`ї будинку споживача, не може бути беззаперечним доказом причетності саме його до втручання в роботу пристрою обліку.

Складається думка, що методи поповнення каси обленерго добре відомі в області, тому його обвинувачення мало в кого викликають довіру. Безглуздо стверджувати, що споживач спочатку бере на себе відповідальність за індикаторну пломбу, а потім свідомо ліпить до лічильника магніт. Швидше, цей магніт потрібно шукати в кишенях працівників обленерго, які прагнуть отримати премію за вдало знайдені порушення.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

 


Комментарии 2
сергій 14.11.2019 16:42
Адвокат которий вел цее дело подскажіте!
Анна 15.07.2019 21:42
У меня та же ситуация!!! Как "разрулить" не знаю... Обвиняют в использовании магнита...Сняли счетчик 13 июня (перед этим 7 июня без предупреждений отключили свет, включили, после привлечения полиции и обращения на Урядову линию, 10 июня!!!)и установили другой, старый забрали с собой, до сих пор счетчик находится в Николаевоблэнерго. Что с ним делали и как ломали - понятия не имею, но ожидаю штрафы в десятки тысяч грн, судя по рассказанным Вами случаям с монополистами...Наглые, брехливые сотрудники!!! Когда же уже их свергнут?!
P.S. Установили свой счетчик умышленно занизив мощность - установили 2кВт, а по ТУ у меня 4 кВт (частный дом, документация вся есть, долгов нет) Как с ними бороться?

Лента новостей

Комментарии