Чернівецька служба автодоріг хоче віддати тендер виключно у «державні» руки

Сфера интересов: Публичные закупки
26.06.2019
Чернівецька служба автодоріг хоче віддати тендер виключно у «державні» руки - Верховенство Права

Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області проводить тендер на будівництво автодороги довжиною у 1,2 кілометри. Але освоїти 176 мільйонів, за думкою чиновників, зможе виключно компанія, яка неодноразово виконувала крупні державні замовлення.

Планується будівництво автомобільної дороги Р-62 Криворівня – Усть-Путила – Старі Кути – Вижниця – Сторожинець – Чернівці на ділянці км 22+400 – км 23+600. Компанії, які мали намір прийняти участь у закупівлях, звернули увагу на ряд дискримінаційних умов.

Читайте також: Закупку на 7 миллионов гривен без тендера совершили чиновники от образования в Черновицкой области

Так, замовник вимагає подання документів про досвід виконання аналогічних договорів в кількості не менше трьох, а вартість кожного з них має бути не меншою ніж 40% від очікуваної вартості нинішньої закупівлі - 176 214 507 грн. Не менше 50% обсягів робіт по цим договорам мають бути пов’язані з будівництвом, реконструкцією чи капітальним ремонтом мостів, шляхопроводів чи інших аналогічних інженерних споруд, хоча предметом закупівлі є будівництво саме автомобільної дороги, а не мосту чи інших споруд.

Береться до уваги виключно досвід виконання робіт на автомобільних дорогах загального користування державного значення, замовники яких за формою господарювання теж є виключно державними.

Встановлення такої умови суперечить вимогам чинного законодавства щодо рівності всіх форм власності. Компанії, які мають аналогічний досвід з будівництва та ремонту штучних споруд та шляхів на приватних територіях, таким чином, не мають можливості подати ці договори у складі своєї пропозиції. Замовник також дискримінує учасників, які виконували роботи на суми менші, ніж 40% від очікуваної вартості закупівлі.

Треба зауважити, що саме приватні замовники вельми прискіпливо перевіряють якість виконання робіт, і співпраця з ними є гарним досвідом. Але вищевказані дискримінаційні умови вказують на те, що Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області підлаштувала умови тендера під конкретну компанію, яка, певно, має у наявності усі затребувані документи.

У закупівлях, зокрема, мало намір прийняти участь ООО «ПБС».

Якщо Вам відомі факти порушення законодавства про публічні закупівлі, повідомляйте у Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 2
Йося 26.06.2019 19:41
Статья заказная, надо понимать - той же ПБС. Шевченко старается влезть везде, поливая грязью всех и вся. Хотя, как на меня, работы в первую очередь должны выполняться на гос. дорогах именно гос.предприятиями. У нас - Облавтодор.
Григорий 26.06.2019 18:08
САД области неоднократно обжигалась на всевозможных "армянских бригадах" дорожных "строителей". Отдав таким тендер, не находишь потом ни аванса, ни ремонта! Стоит вспомнить винничан на Стороженецком мосту....А поэтому, все необходимые требования ДОЛЖНЫ БЫТЬ ВЫПОЛНЕНЫ, если даже это и "конкретна компания". По крайней мере её руководство не придется силовикам искать по израилям. "Блох" искать не надо в начале, чтобы не давить этих блох потом по СИЗО....

Лента новостей

Комментарии