«Львівгаз» повинен забезпечити безкоштовними лічильниками мешканців ОСББ «Драгана, 30»

14.06.2019
«Львівгаз» повинен забезпечити безкоштовними лічильниками мешканців ОСББ «Драгана, 30» - Верховенство Права

Вже кілька років власники квартир цього будинку вимагають від ПАТ «Львівгаз» встановлення індивідуальних газових лічильників. Відповідям про неможливість це зробити, які вони отримують з 2017 року, нарешті буде покладений край.

Мешканці багатоквартирного будинку, які використовують газ тільки для приготування їжі, рік за роком отримували звичні пропозиції монополіста встановлювати квартирні лічильники за власні кошти з подальшою компенсацією, згідно порядку, який буде розроблений Кабінетом Міністрів України. Разом з тим їм настирливо радили не чинити перешкод ПАТ «Львівгаз» у встановленні будинкового лічильника газу. Нарешті група з 25 мешканців звернулася до суду.

Читайте також: Фокус з зірваною пломбою у «Львівгазу» не вийшов 

Суд витребував у ПАТ «Львівгаз» інформацію про те, чи включені мешканці будинку, зокрема позивачі у справі, у його плани на встановлення індивідуальних лічильників газу за кошти оператора ГРМ у 2018 році, але відповіді не отримав.

Враховуючи те, що мешканці будинку з моменту звернення з позовом у серпні 2017 року були позбавлені можливості як споживачі послуг вносити кошти за реально використаний ними природний газ, суди першої та апеляційної інстанцій дійшли висновку, що їх права є порушеними та підлягають поновленню.

Монополісту вкотре довелося роз’яснювати, що загальнобудинкові вузли обліку не забезпечують повний комерційний (приладовий) облік газу для мешканців квартир, оскільки показання будинкового вузла обліку в будинках, де не встановлено квартирних лічильників газу, є лише підставою для подальшого розподілу обсягу спожитого газу між споживачами пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі.

Такої думки дотримується й НКРЕКП: наявність будинкового лічильника газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі, не є підставою для невстановлення індивідуальних лічильників кожному споживачевів.

Нарешті ПАТ «Львівгаз» вказали, що заявлена ним відсутність коштів на проведення робіт по встановленню лічильникув не може бути підставою для відмови у задоволенні позову мешканців ОСББ «Драгана, 30». Обовязок знаходження додаткових джерел фінансування законодавчо покладений на «Львівгаз» як оператора газорозподільних мереж.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии