Підприємець довів «Чернівціобленерго», що треба краще дивитися за власними працівниками

Сфера интересов: Монополисты
21.05.2019
Підприємець довів «Чернівціобленерго», що треба краще дивитися за власними працівниками - Верховенство Права

Як виявилося, ПАТ «Чернівціобленерго» не завжди контролює, що коїться у його трансформаторних підстанціях, де розміщені прилади обліку.

ФЛП Віщук В. В. звернувся до «Чернівціобленерго» з позовом про визнання незаконним та скасування рішення комісії про нарахування 6162,31 грн. за «необліковане споживання». Енергетики вважали, що споживач вмонтував в прилад обліку НІК 2303 АРП додатковий пристрій, який призводить до заниження обсягів спожитої електроенергії. Підприємець натомість стверджував, що ніяких дій не проводив, та посилався на думку експерта, що лічильник міг бути у ремонті.

Читайте також: «Чернівціобленерго» заплуталося в пломбах та лічильниках, доводячи порушення на 267 000 гривень 

Комп'ютерно-технічна експертиза виявила на друкованій електричній платі лічильника ознаки припаювання та заміни електронних компонентів кустарним способом. Але експертний висновок не підтвердив беззаперечно факту зміни показників лічильника, в ньому лише містилось припущення, що зміни можливі. Також цим висновком не було встановлено втручання в роботу електролічильника саме позивача.

Як виявилось, лічильник знаходився в трансформаторній підстанції - ТП-428 «Чернівціобленерго», а не в магазині підприємця. Спеціальні ключі для відмикання ТП-428 були у працівників «Чернівціобленерго», і доступ представників ФЛП Віщука В. В. для зняття показників лічильника відбувався за умови повідомлення працівника міського району електричних мереж, який відмикав приміщення підстанції, та в його присутності.

За таких обставин суди першої та апеляційної інстанцій стали на сторону підприємця та визнали, що відсутні підстави для покладення на нього відповідальності за технічний стан, охорону та збереження приладу обліку.

Представники «Чернівціобленерго» в ході розгляду справи висловили думку, що заміна пломб і втручання в електролічильник відбулися за попередньою змовою підприємця і працівника енергопостачальної організації з метою крадіжки електроенергії, з приводу чого ведеться досудове слідство у кримінальному провадженні.

Коли слідчі знімали лічильник для експертизи, на ньому були пломби, які ставляться представником електропостачальника, та не з тими номерами, які внесені в документи «Чернівціобленерго». Але тут вже, як кажуть, не скуби гуску, поки не зловиш. Спочатку розберіться з вчинками своїх робітників, а якщо буде доведена провина підприємця, виставляйте претензії з підрахунком «збитків».

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии