«Чернігівобленерго» не вдалося «навісити» на підприємця майже 158 тисяч за чужу провину

Сфера интересов: Монополисты
14.05.2019
«Чернігівобленерго» не вдалося «навісити» на підприємця майже 158 тисяч за чужу провину - Верховенство Права

Представники ПАТ «Чернігівобленерго» при перевірці знайшли кабель, приєднаний поза вузлом обліку магазину «Престиж» у місті Прилуки. Не розбираючись, хто здійснив це підключення, комісія енергопостачальника нарахувала ТОВ «Червона рута», якому належить магазин, чималу суму «за необліковане споживання».

Засоб обліку магазину був розташований у нежитловому приміщенні дому, який обслуговує КП «Прилукижитлобуд», та отримував живлення з розподільчого щита, який знаходився на балансі цього комунального підприємства. Інспектори «Чернігівобленерго» 15 лютого минулого року намагалися провести перевірку лічильника магазину, але не були допущені у зв’язку відсутністю відповідального за підсобне приміщення. Енергетики зробили висновок, що від них щось приховують, та знов з’явилися з перевіркою вранці наступного дня. Тут їх вже чекали відповідальні особи.

Читайте також: «Чернігівобленерго» одночасно підставляє підприємців і наражає на небезпеку жителів 

Як вже сказано, був знайдений електричний провід, під’єднаний між розподільчим щитом дому та лічильником магазину. При цьому пломби на шафі обліку, за яку відповідало ТОВ «Червона рута», та на всіх складових його лічильника були неушкоджені. Але це не завадило комісії ПАТ «Чернігівобленерго» нарахувати підприємству 157 887,06 грн. Воно звернулося до суду.

Позовні вимоги ТОВ «Червона рута» були задоволені з урахуванням того, що зловісний кабель був підключений поза його балансовою належністю. Можливість доступу до нежитлового приміщення зі щитом мали як представники ПАТ «Чернігівобленерго», так і КП «Прилукижитлобуд». А ось у ТОВ «Червона Рута» можливості доступу до щита без представників цих установ взагалі не було.

Незважаючи на очевидні докази, ПАТ «Чернігівобленерго» зверталось зі скаргами до апеляційного та згодом Верховного Суду, наполягаючи, що саме ТОВ «Червона рута» повинно сплатити йому гроші. Звісно, можливість стягти кошти з бізнесу більш приваблива, ніж пошуки мешканця дому, який здійснив самовільне підключення.

Верховний Суд остаточно відмовив у задоволенні скарги ПАТ «Чернігівобленерго», зауваживши, що ані воно, ані КП «Прилукижитлобуд» не вжили всіх заходів щодо унеможливлення доступу сторонніх осіб до розподільчого щита, до того ж належних доказів, які підтверджують факт необлікованого споживання електроенергії саме ТОВ «Червона рута», енергетики при всьому бажанні надати не змогли.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии