Птахокомплекс «Губин» добився скасування санкції «Волиньгазу» у 900 тисяч гривень

Сфера интересов: Монополисты
24.04.2019
Птахокомплекс «Губин» добився скасування санкції «Волиньгазу» у 900 тисяч гривень

Виявивши отвір під одним з гвинтів на приладі обліку, встановленому на території ТОВ «Птахокомплекс «Губин», працівники ПАТ «Волиньгаз» беззаперечно стверджували: скоєно приховане вручання в роботу лічильника.

Експертиза лічильника турбінного типу ЛГК-100 G400 комісією ПАТ «Волиньгаз» за участі представників споживача та ДП «Волиньстандартметрологія» показала, що усі повірочні пломби та відліковий механізм цілі. Але було вказано на механічні пошкодження та наскрізний отвір під одним з неопломбованих гвинтів, який кріпить верхню кришку до головки лічильного механізму. Кришка ця кріпиться за допомогою чотирьох гвинтів, але отвір був тільки під одним. Отой отвір став причиной нарахування птахокомплексу оперативно-господарської санкції у 936 880,46 грн. «за необліковане споживання газу».

Читайте також: «Волиньгаз» не зміг довести, що Птахокомплекс «Губин» пошкодив лічильник 

ПАТ «Волиньгаз» стверджувало, що через отвір, утворений шляхом продавлювання залишкової товщини металу в місці для укручування гвинта, за допомогою стороннього предмету (наприклад, рибальської волосіні діаметром 1-1,5 мм) можна зупиняти відлікові коліщата під час споживання газу. Газівники наполягали: враховуючи, що вузол обліку газу знаходиться на території споживача, яка охороняється, доступ працівників товариства можливий тільки з дозволу споживача, оформлення якого триває не менше 20 хвилин. На видалення стороннього предмету з лічильника газу необхідно до 2 хвилин, тому зафіксувати момент зупинки лічильника було неможливо. Та суддів у такому перебігу подій без належних доказів переконати не вдалося.

Висновки судової технічної трасологічної експертизи, проведеної Львівським науково-дослідним інститутом судових експертиз, припущення волинських газівників остаточно спростували. Наскрізний отвір неправильної форми розмірами приблизно 2x1,8мм, зауважили експерти, утворився внаслідок розламу залишкової, після заводського свердління, товщини стінки, яка становить менше 0,5 мм, під дією твердого предмету з зусиллям, спрямованим ззовні всередину. Але утворення отвору відбувалось при демонтованій верхній частині корпуса, а не при зібраному лічильнику, оскільки всередині корпуса відсутні частинки зруйнованого матеріалу. На внутрішніх конструктивних елементах відлікового пристрою будь-яких істотних пошкоджень або специфічних слідів, які б вказували на стороннє втручання, виявлено не було.

На цій підставі суд першої інстанції скасував рішення ПАТ «Волиньгаз» про нарахування Птахокомплексу «Губин» необлікованого об'єму газу, а апеляційний та згодом Верховний Суд відмовились задовольняти скарги газового монополіста.

«Волиньгаз» прокоментував «Верховенству права» свою позицію по цій справі:

«По об'єктах ТОВ «Птахокомплекс «Губин» у листопаді 2017 року було проведено перевірку вузлів обліку газу. 3 із них в зв'язку із виявленням втручання в ЗВТ (порушення цілісності конструкції, наявність наскрізних отворів) було направлено на експертизу ПАТ «Волиньгаз» та проведення позачергової повірки.

За результатами експертизи підтверджено факти втручання в ЗВТ, наявність наскрізних отворів в конструкції лічильників, чим порушено їх цілісність, а ДП «Волиньстандартметрологія» видано довідки про непридатність законодавчо регульованих ЗВТ.

Відповідно, у порядку, встановленому Кодексом ГРМ, було складено акти про порушення, які розглянуті на комісії ПАТ «Волиньгаз» з розгляду актів про порушення, проведено визначення необлікованих обсягів природного газу на загальну суму 2 299,2 тис. грн.

ТОВ «Птахокомплекс «Губин» взамін непридатних ЗВТ було встановлено нові лічильники, які пройшли повірку.

Не погоджуючись із проведеним донарахуванням, представники ТОВ «Птахокомплекс «Губин» звернулись до суду про скасування проведених донарахувань. Судом розглядалось 3 справи № 903/845/17, №903/853/17 та №903/885/17.

У справі № 903/845/17 судом першої та апеляційної інстанції винесено рішення, яким в позові ТОВ «Птахокомплекс «Губин» про скасування 768 954,40 грн. відмовлено повністю, дії Товариства щодо проведених донарахувань визнано такими, що відповідають вимогам чинного законодавства. Не погоджуючись із цими рішеннями, ТОВ «Птахокомплекс «Губин» було подано касаційну скаргу, яку повернуто без розгляду Верховним Судом 25.02.2019 року.

ПАТ «Волиньгаз» звернулось до господарського суду Волинської області на сьогодні лише з одним позовом до ТОВ «Птахокомплекс» «Губин», рішенням у справі № 903/195/19 10.04.2019 року позов Товариства задоволено повністю: стягнуто суму 768 954,40 грн. донарахувань за необлікований природний газ.

Інших позовів до ТОВ «Птахокомплекс «Губин» Товариство на даний час не подавало. Судом такі справи не розглядались.

По інших справах №903/853/17 та №903/885/17, хоча судами були задоволені позови ТОВ «Птахокомплекс «Губин», якими скасовано визначення необлікованих обсягів природного газу, питання щодо стягнення таких сум та облік газу за використання непридатних лічильників не був предметом судового розгляду».

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, звертайтеся у Редакцію сайту «Верховенство права».


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии