У Рівненській області шкільний автобус куплять без конкуренції?

Сфера интересов: Публичные закупки
11.04.2019
У Рівненській області шкільний автобус куплять без конкуренції? - Верховенство Права

Відділ освіти, молоді та спорту Сарненської районної державної адміністрації Рівненської області проводить тендер із закупівлі шкільного автобуса. Очікувана вартість закупівлі - 4 млн. грн. Але, як виявилося, вимогам до технічних характеристик відповідають машини тільки одного виробника.

Замовник визначив конкретний тип автобуса - з несівним кузовом, пневматичними виносними передніми дверима і механічними задніми. Потрібно відзначити, що несівний кузов фахівці вважають менш жорстким, а тому менш безпечним, що в першу чергу важливо для шкільного автобуса. Також такий кузов менш довговічний, що має значення при розрахунку бюджетних коштів на ремонт. Несівний кузов значно важчий в обслуговуванні через важкодоступність до агрегатів ходової частини, особливо в умовах поганого стану доріг за межами обласних населених пунктів.

Читайте також: Верховний Суд: на торгах Рівненської АЕС все ж відбулася змова - http://verhovenstvo.com/view/15687

Таким чином, несівний кузов для шкільного автобуса не дає ніяких підтверджених переваг. Немає також достатніх даних, що даний параметр автобуса перевіряється при сертифікації. Контролюючі та сертифікаційні органи не проводили досліджень і перевірок для визначення, який саме тип кузова має той чи інший автобус. І виробники практично самі визначають в керівництві по експлуатації тип кузова свого шкільного автобуса.

Тому на сьогодні неможливо достовірно встановити, чи відповідає дійсності та чи інша назва типу кузова, яку виробник заявляє в своїх внутрішніх документах. Який насправді у кожного виробника тип кузова шкільного автобуса, може визначити тільки спеціалізована експертиза, яка потребує значного часу.

Вимозі документації про те, що передні двері повинні бути пневматичними виносними, відповідає шкільний автобус тільки одного виробника - торгової марки «ATAMAN» ПАТ «Черкаський автобус». Всі інші моделі шкільних автобусів, представлених в Україні, зокрема, марки «Богдан», ДП «АСЗ №1» АТ «AK «Богдан Моторс» та марки «Еталон» ТОВ« Чернігівський автозавод», виносних дверей не мають.

Отже, інші українські виробники шкільних автобусів не зможуть виконати всі тендерні вимоги відділу освіти, молоді та спорту Сарненської районної державної адміністрації, зокрема, за типом кузова. Це звужує конкуренцію і є дискримінаційним по відношенню до потенційних учасників торгів. У процедурі закупівель, зокрема, мало намір брати участь ТОВ «Торговий дім «Еталон Авто».

Якщо Вам відомі факти порушення законодавства про публічні закупівлі, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии