Рейдерське захоплення природоохоронних земель національного природного парку «Гуцульщина» в Івано-Франківській області

Сфера интересов: Рейдерство
09.04.2019
Рейдерське захоплення природоохоронних земель національного природного парку «Гуцульщина» в Івано-Франківській області

Незаконні рубки лісів у національному природному парку та захоплення охоронюваних земель пов’язані із рейдерським захватом.

Продовжується конфлікт, пов’язаний із рейдерським захопленням природоохоронних земель національного природного парку «Гуцульщина» держпідприємством «Кутське лісове господарство», розташованими на Івано-Франківщині.

Попри те, що Міністерство екології та природних ресурсів України вкотре отримало звернення від природного парку про зафіксовані незаконні рубки на території, наданій НПП у постійне користування, працівниками ДП «Кутський лісгосп», ані відповіді, ані якихось дій збоку правоохоронців не відмічено.

Читать также: Змова учасників під час аукціону із закупівлі хліба на Івано-Франківщині 

На місце рубки була викликана поліція, яка встановила, що ДП «Кутський лісгосп» виписано лісорубний квиток № 14 від 20 березня 2019 року, серія ІФ ІФК 006739 на проведення санітарної вибіркової рубки у кварталі 12. Він підписаний головним лісничим ДП «Кутське лісове господарство» Петром Іванишиним. Тим часом квартал 12 Косівського лісництва, згідно з матеріалами лісовпорядкування 1996 року, переданий у постійне користування НПП «Гуцульщина» Кутським ДЛГ 17 років тому разом із матеріалами лісовпорядкування. Поліцією встановлено факт правопорушення, інформацію про нього приєднано до відкритого в 2018 році за фактом захоплення землі НПП «Гуцульщина» кримінального провадження.

За словами в.о. директора парку Юрія Стефурака, зафіксований поліцією факт злочину не зупинив працівників ДП «Кутське лісове господарство». Вони продовжили здійснювати незаконну вирубку, яка розпочалася 23 березня 2019 року і триває досі. На кінець минулого тижня сума завданої навколишньому природному середовищу шкоди, нарахована Службою державної охорони парку, становить 314 927 грн.

Від працівників ДП «Кутський лісгосп» постійно лунають погрози життю та здоров’ю працівників парку. Численні заяви до Косівського відділу поліції із проханням відкрити кримінальне провадження за фактом здійснення незаконної вирубки ігноруються, а матеріали приєднують до вже згаданого кримінального провадження.

Мінприроди вкотре закликає правоохоронні органи Івано-Франківщини зупинити незаконну вирубку лісу на природоохоронній території. Крім того, з 1 квітня 2019 року почався «сезон тиші», відповідно до якого у лісах та на об’єктах благоустрою заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Міністерство екології та природних ресурсів України поки що безуспішно закликає правоохоронців розслідувати факти зухвалої поведінки представників ДП «Кутський лісгосп» і зупинити знищення безцінного природного ресурсу України.

Якщо Вам відомі факти порушення прав та інтересів бізнесу, повідомляйте у Редакцію сайту «Верховенство права».

За матеріалами: umoloda.kiev.ua


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии