«Чернівціобленерго» нарахувало підприємцю штраф більше мільйона, але не змогло доказати його втручання у лічильник

Сфера интересов: Монополисты
13.03.2019
«Чернівціобленерго» нарахувало підприємцю штраф більше мільйона, але не змогло доказати його втручання у лічильник - Верховенство Права

Монополіст звинуватив підприємця у втручанні у лічильник і підробці пломб та нарахував тому штраф 1,35 мільйона гривень, однак не надав потрібних доказів цього втручання.

Робітники ПАТ «Чернівціобленерго» прийшли до виробничих помешкань підприємця з метою перевірки лічильника електроенергії. Вони зробили висновок, що до лічильника було вмонтовано додатковий прилад і сфальсифіковано пломби, та склали про це акт. На підставі цього акту комісія Чернівціобленерго нарахувала штраф за необліковану електроенергію на суму 1,35 млн грн.

До того ж монополіст залучив до справи правоохоронців. Було розпочато кримінальну справу та на підприємстві проведено обшук з метою відшукання та вилучення лічильника та пломб до нього. Лічильник вилучили та відправили на криміналістичну експертизу. Експерт у висновку зазначив, що втручання у лічильник мало місце.

Підприємець не погодився з рішенням комісії і штрафом, тому звернувся до господарського суду з метою його скасування.

Читайте також: «Черновцыоблэнерго» не удержало свои большие расчеты 

Суд першої інстанції став на сторону монополіста і відмовив підприємцю у задоволенні.

Підприємець звернувся до апеляційного суду. У скарзі він зазначив, що не згоден з рішенням суду першої інстанції та вважає, що воно прийнято з порушенням норм права. Крім того, обленерго зробило два нарахування підприємцю однією датою – на 2 та 1,35 млн грн. Також він зауважив, що експерт криміналістичного центру, який надав висновок, не входить до переліку атестованих експертів у таких справах.

Апеляційний суд, розглянувши обставина справи, зауважив, що суд першої інстанції зробив декілька помилок. Зокрема помилкою є те, що до справи не був залучений експерт Держспоживстандарту, оскільки за правилами пошкодження приладів обліку, пломб, а також факти втручання в їх роботу здійснюються спеціалізованими організаціями, які мають право на виконання таких робіт.

Попри те, що матеріалами справи підтверджується факт складання працівниками «Чернівціобленерго» акту про порушення шляхом монтажу додаткового пристрою у розрахунковий прилад обліку, який приводить до заниження фактичних обсягів спожитої електроенергії, вказаний акт про порушення не може бути прийнятий судом як належний, допустимий і достатній доказ вчинення споживачем порушення Правил користування електричною енергією з тих підстав, що споживач мав до нього зауваження: підприємець підписав даний акт із застереженням про те, що «з формулюванням не згідний».

Прийняв до уваги ці та інші викладені факти, апеляційний суд став на сторону підприємця та не дозволив незаконно нарахувати йому більше мільйона гривень штрафу.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, звертайтеся у Редакцію сайту «Верховенство права».

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии