Учасник бойових дій переміг в битві з «Львівгазом»

Сфера интересов: Монополисты
11.02.2019
 Учасник бойових дій переміг в битві з «Львівгазом»

Монополіста «Львівгаз» доводиться з боєм змушувати виконувати свої обов'язки з установки лічильників навіть в квартирах військових, до яких держава декларує особливу увагу.

Власник квартири, який є учасником бойових дій, декілька разів звертався до ПАТ «Львівгаз». Він просив безкоштовно та позачергово встановити індивідуальний газовий лічильник, як це передбачено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Але отримав від ПАТ «Львівгаз» відмову з посиланням теж на Закон України - «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», згідно з яким на газорозподільні підприємства покладено обов'язок лише часткового фінансування встановлення засобів вимірювальної техніки в межах інвестиційної програми, яка затверджена НКРЕП. «Львівгаз» вважав свої обовязки виконаними, бо встановив за вищевказаною адресою загальнобудинковий лічильник.

Читайте також: «Львівгаз» не знайшов аргументів на 32 мільйона 

Тоді громадянин звернувся до суду з проханням зобов'язати ПАТ «Львівгаз» безкоштовно та першочергово здійснити встановлення лічильника газу саме в його квартирі. Оскільки він є учасником бойових дій, то має право на пільги, які встановлені законодавством України, зокрема на першочергове обслуговування підприємствами житлово-комунального господарства. Суд першої інстанції зобов'язав «Львівгаз» здійснити установку лічильника саме на умовах першочерговості та безкоштовно.

Але газівники подали апеляцію. Вони стверджували, що «Львівгаз» визнає право споживачів на встановлення індивідуальних лічильників, проте заявлені вимоги є передчасними, оскільки таке право позивача може бути реалізоване до 01.01.2021 року. До того ж законодавством на час виникнення правовідносин між сторонами не було встановлено обов'язку ПАТ «Львівгаз» щодо встановлення індивідуальних лічильників природного газу за власний рахунок.

Загалом, на думку газовиків, будь-які аргументи гарні, щоб не вийняти гроші зі своєї кишені. А в 2021 році граничний термін безкоштовної установки можуть знов відкласти... Та викручування не допомогло. Апеляційна скарга ПАТ «Львівгаз» не була задоволена. Саме на нього покладений обов'язок встановлення лічильників газу, лише він повинен вживати заходів щодо залучення інших джерел фінансування цих робіт, і покладання такого обов'язку на споживачів є неправомірним.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии