Івано-Франківська обласна лікарня дискримінує учасників закупівель апаратури

Сфера интересов: Публичные закупки
08.02.2019
Івано-Франківська обласна лікарня дискримінує учасників закупівель апаратури - Верховенство Права

В умовах тендеру на закупівлю лабораторного обладнання для аналізів крові Івано-Франківська обласна лікарня передбачила перемогу лише учасників, що пропонують конкретні апарати.

Аналіз умов документації доводить, що показники лише окремих зразків продукції відповідають вимогам замовника. Вимоги до автоматичного гематологічного аналізатора зможуть виконати лише ті учасники, які є дилерами чи дистриб’юторами продукції виробництва Horiba АВХ (Франція). Вимоги до автоматичного коагулометра зможуть виконати лише ті учасники, які є дилерами продукції виробництва Diagon Ltd. (Угорщина). Очікувана ціна закупівлі двох приладів - 1 945 000 грн.

Загальні медико-технічні, якісні та кількісні характеристики решти представлених на ринку України автоматичних гематологічних аналізаторів та автоматичних коагулометрів не відповідають вимогам документації за сумою усіх характеристик.

Читайте також: Обмеження конкуренціі на закупівлях здійснює Івано-Франківська обласна лікарня 

Документація не дає можливості запропонувати продукцію як мінімум двох виробників, що відповідає вказаним технічним характеристикам. Виконати всі умови зможуть тільки ті суб'єкти господарювання, які поставлять продукцію певного виробника (без можливості запропонувати еквівалент). Це є дискримінацією по відношенню до учасників, які могли б запропонувати апаратуру інших фірм-виробників зі схожими параметрами.

Дії Івано-Франківської облклінлікарні порушують принципи здійснення закупівель, відповідно до яких дискримінація учасників неприпустима, а також вимоги Закону «Про державні закупівлі», згідно з якими тендерна документація не повинна містити умов, що обмежують конкуренцію. У процедурі закупівель, зокрема, мало намір прийняти участь ТОВ «Медичні індивідуально оптимальні технології».

Якщо Вам відомі факти про порушення законодавства про публічні закупівлі, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии