«Чернігівобленерго» одночасно підставляє підприємців і наражає на небезпеку жителів

Сфера интересов: Монополисты
01.02.2019
«Чернігівобленерго» одночасно підставляє підприємців і наражає на небезпеку жителів - Верховенство Права

Власник квартири у місті Ніжин, по фасаду якої ПАТ «Чернігівобленерго» провело лінії електропередачі, звернувся до товариства з вимогою демонтувати ці кабелі. Енергетики, натомість, намагалися перекласти відповідальність на підприємців, до закладів яких були проведені мережі.

По зовнішній стіні двоповерхового будинку під дерев'яним дахом від підстанції електричного живлення, яка знаходиться на відстані 9 метрів від будинку, було прокладено, а саме прибито гвіздками до стіни, сім ліній електропередач, виконані кабелем та самоутримним ізольованим проводом. Мережі постачали електроенергію до шести споживачів, які є фізичними особами-підприємцями та були замовниками проведення електрокабелів. Мешканці будинку наголошували на небезпеці пожежі та негативному впливі електричного випромінювання на здоров'я.

Читайте також: «Черниговоблэнерго» основывается на предположениях

Господар квартири, на фасаді якої були проведені електрокабелі, звернувся до суду з позивом до ПАТ «Чернігівобленерго», стверджуючи, що прокладення кабелів було незаконо здійснено без його згоди та порушує його права як власника.

ПАТ «Чернігівобленерго» зі свого боку запевняло, що кабельні лінії не є його власністю, не знаходяться на його балансовому утриманні та технічному обслуговуванні. Лінії були побудовані за рахунок фізичних осіб-підприємців є їх власністю, вони здійснювали розробку проекта та виготовлення технічної документації. ПАТ «Чернігівобленерго» в проектних документаціях погоджувало лише місце встановлення засобу обліку електроенергії, межу балансової належності та відповідальності сторін, воно не здійснювало роботи по монтажу кабельних ліній на фасад квартири. Загалом, проходило повз дому і тільки грошики брало.

Незважаючи на усі ці відмовки, суд зобов'язав ПАТ «Чернігівобленерго» демонтувати електричні кабелі з фасаду квартири, тому що саме товариство надало дозвіл на прокладення спірних ліній електромереж через будинок, у той час, як прокладати кабелі транзитом через будинки заборонено. Енергетики оскаржували це рішення в апеляційній інстанції, але ця скарга не була задоволена. Можна зі впевненістю стверджувати, що підприємцям, які оплачували узгодження і під'єднання своїх мереж, виставлялися рахунки за необхідні матеріали для безпечного проведення кабелів. Замість цього електрокабелі просто прибили до стіни найближчого будинку. Звісно, виймати з кишені гроші, які там вже «зігрілися», монополіст категорично не бажав.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии