Львівських суддів попередили про неприпустимість підігрування податківцям

Сфера интересов: Судебная власть
30.01.2019
Судді Курилець, Мікула та Кушнерик притягнуті до дисциплінарної відповідальності

Судді Восьмого апеляційного адміністративного суду Курилець Андрій Романович, Мікула Оксана Іванівна та Кушнерик Мар'ян Петрович отримали від Вищої ради правосуддя попередження за відверте підігрування податковим органам під час розгляду позову щодо скасування прийнятих ними рішень.

Згідно із отриманими матеріалами, скаржник звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із позовом щодо скасування рішень податкової інспекції про стягнення недоїмки та штрафних санкцій. Позивач зазначав, що податкова повинна була розглянути його скарги на рішення протягом 30 днів у відповідності до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків на рішення контролюючого органу, але не зробила цього, тому рішення є нечинними. Натомість податківці продовжили строк розгляду скарги та застосували при її розгляді інші норми, на які позивач зовсім не посилався.

Читайте також: Суддя зі Львівської області отримав догану, але дисциплінарні справи продовжують відкриватися

Однак суддя Микола Кишинський, головуючий у першій інстанції, повністю проігнорував доводи позивача та слово у слово переписав в рішення заперечення податківців, не надавши жодної оцінки аргументам позову. Скарга на вищезазначеного суддю була повернута у зв'язку із його виходом у відставку.

У своїй апеляційній скарзі скаржник звертав увагу суддів апеляційної інстанції на те, що мотивувальна частина рішення суду першої інстанції містить лише повний текст заперечення відповідача, при цьому у ньому відсутні посилання на будь-які обставини справи, докази та правове обґрунтування позовних вимог, які надавалися позивачем і яким судом не надано жодної оцінки, а також не наведено мотивів, з яких доводи та докази позивача були відхилені судом.

Але судді Курилець, Мікула та Кушнерик також вирішили не навантажувати себе написанням аргументованого рішення та знов переписали заперечення податківців на апеляційну скаргу.

Варто зазначити, що в подальшому суд касаційної інстанції повернув справу на повторний розгляд до апеляційного суду, де рішення суду першої інстанції все ж було скасовано, позов задоволено у повному обсязі та вимоги податківців визнані протиправними.

Як зазначили у Вищій раді правосуддя, притягуючи суддів до дисциплінарної відповідальності, викладені у скарзі обставини свідчать про допущену цими суддями грубу недбалість, яка не має характеру добросовісної суддівської помилки. Недотримання чітких та зрозумілих вимог КАС України та невмотивованість судового рішення вказують на формальний характер судового розгляду у суді апеляційної інстанції, який не був спрямований на забезпечення повного та об’єктивного з’ясування обставин справи.

Якщо Вам відомо про порушення суддями законодавства, звертайтеся до Редакції сайту «Верховенство права».

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии