Природний парк в Івано-Франківській області готував тендер під «свого» учасника

Сфера интересов: Публичные закупки
25.01.2019
Природний парк в Івано-Франківській області готував тендер під «свого» учасника - Верховенство Права

Національний природний парк «Верховинський» бажав здійснити закупівлю конкретного товара і заздалегідь визначився з переможцем.

Парк «Верховинський» оголосив тендер на придбання спецтехніки для ремонту доріг на своїй території - екскаватора очікуваною вартістю 5 млн. грн.

Технiчні вимоги до предмета закупiвлi та його комплектація, зазначені у таблицi технічних характеристик, відповідали тільки одному екскаватору - DOOSAN DX210WA, назва якого й була приведена у документації як зразок.

Читайте також: Вихід за межі повноважень та необ’єктивність перевірки – пріоритет Держпраці Івано-Франківська

Це вказує на заздалегідь визначеного учасника закупівель, який має екскаватор конкретної моделі. Однак, співставивши визначені у документації технiчнi вимоги з параметрами схожого екскаватора іншого виробника, можна визначити, що вони не впливають на продуктивнiсть, тому екскаватори несуттєво вiдрiзняються по технiчним характеристикам. Але через конкретне позначення всіх комплектуючих внесеного в документи екскаватора з'являлася можливість відкидати пропозиції інших учасників торгів, які могли запропонувати товар за конкурентною ціною. У той же час законодавство вимагає, щоб вимогам документації замовника відповідала продукція щонайменше двох виробників.

Оскільки взяти участь у вказаній процедурі закупівлі мали можливість лише ті учасники, які б запропонували продукцію конкретного виробника, це є дискримінаційною умовою по відношенню до інших учасників.

Якщо Вам відомі факти про порушення законодавства про публічні закупівлі, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии