«Житомиробленерго» не вдалося відсудити майже мільйон на підставі тільки своїх підозр

Сфера интересов: Монополисты
25.01.2019
«Житомиробленерго» не вдалося відсудити майже мільйон на підставі тільки своїх підозр - Верховенство Права

Підприємство «Ружинська будівельна кераміка» у Верховному Суді довело АТ «Житомиробленерго», що не впливало на роботу свого лічильника.

«Житомиробленерго» на підставі акта про порушення, складеного під час перевірки ТОВ «Ружинська будівельна кераміка», нарахувало 972 672,70 грн. за нібито виявлене невраховане споживання електроенергії.

Насправді перевіряючі побачили на складі, де знаходився лічильник, прилад з написом «Засіб протинакипний, протикорозійній «ІК-02». Допитливі енергетики вирішили перевірити, що буде, якщо піднести цей прилад до лічильника. І виявили, що при цьому лічильник перестає працювати. Свої експерименти вони зняли на відео. При цьому директор підприємства звертав їх увагу, що прилад знаходився окремо від лічильника і впливати на нього не міг.

Читайте також: «Житомироблэнерго» просто давит на бизнес 

Під час судового розгляду вимог АТ«Житомиробленерго» була проведена електротехнічна експертиза у Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз ім. професора М.С. Бокаріуса. У висновку зазначено, що під час впливу на лічильник наданим на дослідження приладом з написом «Засіб протинакипний, протикорозійний «ІК-02» за умови прикладення випромінювача до лицьової сторони або зверху кожуху корпусу відбувається повне блокування рахункових імпульсів, та, як наслідок, повністю припиняється врахування лічильником спожитої електроенергії. Але також пояснюється, що максимальна відстань від випромінювача до кожуха корпуса лічильника, на якій ще відбувається блокування обліку електроенергії, становить 20-30 мм. Тому встановити факт впливу на досліджувальний лічильник приладом, що був вилучений на складі ТОВ «Ружинська будівельна кераміка», неможливо.

Звісно, суди, згідно з цими висновками, зазначали, що матеріали справи не містять належних та допустимих доказів на підтвердження порушення споживачем Правил користування електроенергією, а саме факту втручання в роботу засобу. За результатами експертизи та відеозапису підтверджується лише теоретично можливе застосування підприємцем пристрою для зміни показів приладів обліку. А продемонструвати цей хитрий трюк всім охочим можуть саме представники обленерго. Хто ж, як не вони, краще за всіх розбираються в тому, як можна «скручувати» лічильники.

Верховний Суд остаточно відмовив в касаційній скарзі АТ «Житомиробленерго». Власноруч створену відеоінструкцію зі спотворення показань лічильника вони можуть залишити для власного ж користування.

 


Комментарии 6
River 14.03.2019 11:35
По поводу размещения видео обращайтесь к юристам в облэнерго, видео есть. Предприниматель может заявить о его гонении и притеснении, и еще в рейдерской инопланетной атаке...
Для меня, даже если вор оправдан судом, он остается вором....
Crokus 6.02.2019 14:08
код ЄДРПОУ 32265104 "Ружинська будівельна кераміка", дивимось у реєстрі засновників код ЄДРПОУ 33751180 "Новіков і партнери", дивимось у реєстрі засновників http://mnn-p.com/our-team/, офіційний сайт "Новіков і партнери" Все у офіційному доступі.
Админ «Верховенство права» 29.01.2019 12:14
Фамилию судьи можно? Дайте больше информации
Crokus 28.01.2019 13:12
Згоден з попереднім автором, враховуючи те, що кінцевим беніфеціаром підприємства, яке захищало свою "доброчесність" являється син колишнього судді Київського апеляційного господарського суду, Заслуженого юриста України, котрий чомусь не захотів проходити переатестацію. Прикро, що даний "заказняк" оприлюднено на ресурсі під гучною назвою "ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА".
Админ 26.01.2019 19:50
Можно нам на электронку видео? Мы его разместим.
River 25.01.2019 12:16
Заказанная и проплаченная статья, человека или незнающего или скрывающего правду. 1) воровство действительно было. Просто сопоставить число рабочих дней, мощности оборудования и реальные показания счетчика... 2) на видео в суде ясно видно как директор предлагает взятку сотрудникам облэнерго, наверное от нечего делать.... денег много или по доброте душевной.... 3) «Засіб протинакипний, протикорозійний «ІК-02» в таком исполнении никогда не выпускался в Украине. Это порошок против накипи..... Почему суд поверил ошибочному заключению экспертизы, наверное не загадка.... 4) "эксперементы" которые снимались сотрудниками облэнерго, снимались с обнаруженным прибором, который находился на поверхности счетчика и в присутствии директора предприятия..... и двери открывали тоже только хозяева. Т.е. внести и повесить прибор энергетики не могли.... 5) счетчик никогда не находился на складе, автор уж совсем заврался. Слава продажным судьям Украины, купить их гораздо дешевле чем заплатить претензии облэнерго.... а начинать надо с того кто есть реальные киевские хозяева предприятия?

Лента новостей

Комментарии