Терміново! ДАБІ Києва визнає фотографію як підставу для накладення мільйонних штрафів

Сфера интересов: Власть и бизнес
24.01.2019
ТОВ «Еко-Старт» постраждало від безпідставних штрафів ДАБІ у Київській області на 2,4 мільони гривень

Державною архітектурною інспекцією у Київській області під час перевірки було здійснено огляд будівельних об'єктів, що не перебувають у власності підприємства ТОВ «Еко-Старт», на суміжній земельній ділянці підприємства, та безпідставно оштрафувала останнє на 2 440 412,00 гривень. При цьому інспектори, що проводили перевірку, складали акт на підставі фотокопій об’єкту, без документального з’ясування, кому належить земельна ділянка та об’єкти реконструкції.

Свої дії київські «архітектори» пояснюють наступним: на момент проведення перевірки за даними, що містяться у Публічній кадастровій карті, відомості про земельну ділянку ТОВ «Еко-Старт» були відсутні, а тому перевірка була здійснена в межах існуючої огорожі у вигляді плит огородження та паркану з сітки, які відмежовували цю земельну ділянку від тої, що належить іншому підприємству.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДФС своєю бездіяльністю створює проблеми підлеглим та київським платникам .

Не погоджуючись з таким абсурдом ДАБІ у Київській області, ТОВ «Еко-Старт» звернулося до адміністративного суду із відповідним позовом.
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Олени Терлецької не став довго розбиратися в суті справи та відмовив підприємству у задоволенні позову.

Проте Шостий апеляційний адміністративний суд встав на бік бізнесу, скасувавши рішення першої інстанції та задовольняючи позов ТОВ «Еко-Старт».
Зокрема, суд апеляційної інстанції, поміж іншого, зауважив, що матеріали фотофіксації, на які посилається ДАБІ у Київській області, як на доказ проведення позивачем будівельних робіт, є неналежними, оскільки дані фото не дають можливості однозначно ідентифікувати місцезнаходження об'єкту у зв'язку з відсутністю в них прив'язки до місцевості.

Варто також зазначити, що за свою безглуздість ДАБІ у Київській області за рахунок платників податків повинно повернути ТОВ «Еко-Старт» судовий збір у розмірі 67 700,00 гривень.

З надією не зганьбитися київські «архітектори» подали до Верховного Суду формальну касаційну скаргу.

Якщо Вам відомі факти про порушення прав і інтересів бізнесу, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права»
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии