Вихід за межі повноважень та необ’єктивність перевірки – пріоритет Держпраці Івано-Франківська

24.01.2019
Підприємство «Аресконт» не дозволило Управлінню Держпраці «накинути» необгрунтований штраф

Управління Держпраці в Івано-Франківській області під час проведення позапланової перевірки ПП «Аресконт» вийшло за межі повноважень, які були визначені змістом звернень фізичних осіб, допустивши грубі порушення чинного законодавства та необгрунтовано оштрафувавши підприємство.

Взагалі, підприємство було оштрафовано за нібито виявлені порушення щодо встановлення безстрокового неповного робочого часу працівникам у певний період. Проте, згідно табелів обліку використання робочого часу деяких працівників підприємства, на підставі поданих ними заяв, вони працювали 5 годин в день тільки в січні 2017 року, що відповідає фактичним обставинам та вимогам трудового законодавства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Примарний заявник став підставою перевірки для ДАБІ в Івано-Франківській області .

Також у табелі обліку використання робочого часу була допущена механічна помилка, що підтверджується підсумковою колонкою «всього відроблено», заявою та поясненнями відповідних працівників підприємства. Після виявлення помилки був виданий наказ про виправлення помилки при заповненні табеля обліку робочого часу за березень 2017 року та внесено виправлення до вказаного табелю обліку робочого часу, про що було зазначено ПП «Аресконт» в наданих поясненнях до акту перевірки.

Відповідні факти лягли в основу адміністративного позову ПП «Аресконт» про скасування незаконного штрафу до відповідного суду.

Івано-Франківський окружний адміністративний суд встав на сторону бізнесу та задовольнив позов підприємства.

В свою чергу, івано-франківські «захисники праці» намагалися оскаржити рішення суду першої інстанції, проте через несплату судового збору їм це не вдалося.

Якщо Вам відомі факти про порушення прав і інтересів бізнесу, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии