ДФС своєю бездіяльністю створює проблеми підлеглим та київським платникам

Сфера интересов: Власть и бизнес
17.01.2019
ТОВ «Вітаполіс» ткнуло носом столичних податківців в їх бездіяльність

Києво-Святошинська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області неправомірно відмовила ТОВ «Вітаполіс» у прийнятті податкової декларації з ПДВ, посилаючись на анулювання реєстрації підприємства платником відповідного податку.

В той же час, як з’ясувалось, ТОВ «Вітаполіс» дійсно у 2016 році отримало рішення про анулювання реєстрації підприємства платником ПДВ. Проте, дане рішення було оскаржене підприємством до ДФС України, відповіді від якої так і не було отримано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Штраф неведомо за что - строительный бизнес Киева страдает от органов ГАСК .

Варто зазначити, що відповідно до чинного законодавства, якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків йому не надсилається, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків.

Таким чином, станом на момент подачі ТОВ «Вітаполіс» податкової декларації з ПДВ останніє вважалося платником відповідного податку, оскільки рішення про анулювання такої реєстрації не було узгоджене податковим органом, а ДФС України не здатно було надіслати відповідь на скаргу платника.

Відповідні факти лягли в основу адміністративного позову ТОВ «Вітаполіс» до Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

Адміністративні суди першої та апеляційної інстанцій прийняли доводи підприємства та встали на бік бізнесу. При цьому суди відмітили, що норма закону, на яку посилається податкова в оскаржуваному рішенні, містить підстави для анулювання реєстрації платника податку, а не підстави для відмови у прийнятті податкової звітності. Податковим органом взагалі не зазначено норму законодавства, яка б надавала йому компетенцію не приймати податкову звітність, чим порушено принципи правомірності рішення та дій суб'єкта владних повноважень. При цьому, відсутність закріплених в податковому законодавстві наслідків подання платниками податків податкових декларацій після анулювання реєстрації платником ПДВ має трактуватися виключно на їх користь.

Слово залишилось за Верховним Судом, куди столичні податківці подали формальну касаційну скаргу, сплативши судовий збір із бюджетних коштів.

Якщо Вам відомі факти про порушення прав і інтересів бізнесу, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

 


Комментарии 2
Анатолій 18.01.2019 09:47
Людям, що воюють с беззаконням, - ПОВАГА!
Анатолій 18.01.2019 09:45
Якби чиновник, спричинивший своїми неправомірними діями збитки громадянину, державі, відповідав за цей злочин не державними, а власними коштами, то таких ситуацій суттєво поменшало б. Суддя виніс неправосудне рішення, ЄСПЛ його скасував та присудив ДЕРЖАВІ виплатити компенсацію потерпілому, тобто нашими коштами, а суддя тут ніби ні до чого. Так само з податківцями, поліцією та з ішими "слугами", які народ вважають своїми холопами, служать власним інтересам. Сумно...

Лента новостей

Комментарии