Тендерне шоу на закупівлях газу у Львівській області швидко закінчилося

Сфера интересов: Публичные закупки
08.01.2019
Тендерне шоу на закупівлях газу у Львівській області швидко закінчилося - Верховенство Права

ТОВ «АС» блокувало тендерні процедури, подавши скаргу в постійно діючу адміністративну колегію АМКУ з розгляду скарг у сфері державних закупівель, але вже наступного дня від своїх вимог відмовилось.

Проводив торги із закупівлі природного газу очікуваною вартістю 3 688 920 грн. розташований у місті Трускавець державний заклад «Дитячий спеціалізований санаторій «Джерело» Міністерства охорони здоров'я України.

Читайте також: Керівництво львівського ПрАТ «Нафтогазбуд» розкидається грошима акціонерів під час тендерів 

У скарзі ТОВ «АС» говорилося, що один з учасників торгів свідомо і навмисне занизив свою ціну нижче порога ринкової обгрунтованості. А санаторій «Джерело» при проведенні процедури закупівлі, не дослідивши обставини спотворення конкуренції і не відхиливши, як вимагає закон, пропозицію цього учасника, грубо порушив права ТОВ «АС» на участь у торгах на принципах чесної і добросовісної конкуренції. Переможцем, між тим, став третій учасник тендеру, який теж запропонував ціну нижче, ніж скаржник.

У детальній скарзі на декількох аркушах були приведені навіть таблиці з аналізом цін на природний газ у постачальників інших областей за експертними висновками Львівської торгово-промислової палати, які доводили, що недобросовісний конкурент, який запропонував найнижчу ціну, знизив її на 27%, або більш ніж на 3 тис. грн. за тисячу кубометрів, від представленої на власному сайті.

ТОВ «АС» вимагало від замовника торгів відхилити тендерну пропозицію з підстав, описаних в скарзі, через невідповідність умовам тендерної документації. А також зобов'язати замовника розглянути свою тендерну пропозицію з урахуванням рішення колегії АМКУ.

Однак бажання займатися оскарженням у ТОВ «АС» дивним чином зникло наступного ж дня, і воно змирилося з втратою як контракту, так і витрачених на подачу скарги 5 тис. грн.

Дуже часто учасники відмовляються від скарг або в зв'язку з отриманням грошових коштів від переможця, так званого «відкату», з деблокування тендерної процедури, або через тиск чиновників. Можливо, так сталося і в цьому випадку.

Якщо Вам відомі факти про порушення законодавства про державні закупівлі, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии