«Львівобленерго» силою змусили укласти договір

Сфера интересов: Монополисты
13.12.2018
«Львівобленерго» силою змусили укласти договір - Верховенство Права

Борг орендаря монополіст намагався перекласти на господаря помешкання.

Підприємець - власник приміщення площею понад 3 тис. кв. м. - мав намір від свого імені укласти типовий договір з енергопостачальною компанією.

Енергетики відмовили, пославшись на наявність договору з попереднім користувачем, який має заборгованість за поставлену електроенергію. Господар помешкання, вважаючи таку відмову безпідставною, звернувся до суду з позовом про визнання укладеним між ним і «Львівобленерго» договору про постачання електроенергії на основі типового договору про постачання електроенергії.

Суди всіх інстанцій визнавали правоту власника приміщення. Вони послідовно вказували «Львівобленерго», що власник майна має виключне право на укладення договору з постачальником електричної енергії, і дії енергетиків не узгоджуються з приписами законодавства, яке регулює спірні відносини.

Несплата попереднім користувачем майна - ТОВ «Цитадель Карпати» - заборгованості за електроенергію не може бути підставою для відмови господареві приміщення в укладенні нового договору на електропостачання, а є підставою для стягнення нарахованої суми заборгованості в судовому порядку і подальшого вжиття заходів з примусового виконання рішення суду. Тобто, панове енергетики, працюйте безпосередньо з боржником. ПАТ «Львівобленерго» послідовно оскаржувало судові рішення. Позиція абсолютно рекетирська: за цією адресою є борг, і неважливо, хто заборгував, просто віддайте гроші.

Остаточне рішення довелося приймати Верховному Суду. Він залишив без зміни рішення попередньої інстанції. Договір про постачання електроенергії між фізособою-підприємцем - власником приміщення і ПАТ «Львівобленерго» визнано укладеним саме з дня припинення оренди ТОВ «Цитадель Карпати». Монополіст виявився настільки дріб'язковим, що намагався перекласти на споживача навіть судовий збір, хоча численні засідання проходили за його скаргами.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии