Чиновники житомирського ДАБІ розводять бізнес на штрафи

Сфера интересов: Власть и бизнес
06.12.2018
Чиновники житомирського ДАБІ розводять бізнес на штрафи - Верховенство Права

Державна архітектурно-будівельна інспекція в Житомирській області самостійно видала замовнику будівництва ТОВ «ГедХолдінгз» сертифікат про відповідність закінченого будівництва, але після одної із проведених перевірок зазначила про його відсутність у підприємства. На підставі такого висновку підприємству було нараховано штраф у розмірі 1,5 мільйони гривень.

Читайте також: Рівненські архітектори намагались розвести підприємство на штраф в 1,5 мільйона гривень

Крім того, як заначає ТОВ «ГедХолдінгз», про нарахований штраф йому стало відомо після отримання постанови про відкриття виконавчого провадження.

Така схема «разводу» бізнесу стала підставою для подачі ТОВ «ГедХолдінгз» відповідного позову до адміністративного суду.

Як і слід було очікувати, суди усіх трьох інстанцій встали на захист представників бізнесу.

Так, в суді було встановлено, що дозвільний документ нікуди не дівся, але, за логікою житомирських «архітекторів», він вважається відсутнім, якщо не внесений до Реєстру дозвільних документів.

Проте, невнесення такого дозволу до відповідного державного реєстру не можна ототожнювати із його відсутністю, тому що це не є провиною підприємства.

Більш того, Реєстр дозвільних документів, доступ до якого здійснюється за допомогою веб-сайту ДАБІ України у мережі Інтернет, є внутрішньою інформаційною базою ДАБІ України та її територіальних органів, і саме на останніх покладається обовязок щодо його належного ведення й наповнення. Такий Реєстр відображає інформацію для загального ознайомлення невизначеного кола осіб і не може слугувати підставою для прийняття відповідачем імперативних актів у формі приписів та постанов під час здійснення владних управлінських функцій.

Якщо Вам відомі факти про порушення прав та інтересів бізнесу, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии