Класифікація земель за назвою підприємств: новації в законодавстві від Волинської ДАБІ

Сфера интересов: Власть и бизнес
06.12.2018
Класифікація земель за назвою підприємств: новації в законодавстві від Волинської ДАБІ - Верховенство Права

Державна архітектурно-будівельна інспекція у Волинській області скасувала дозвільні документи ТзОВ «Укрдорс» на будівництво цеху опорядження деревини через те, що власник земельної ділянки не значиться в генеральному плані забудови 1978 року.

На підтримку нісенітниці волинських «архітекторів» встав суддя Волинського окружного адміністративного суду Сергій Костюкевич, який своїм рішенням відмовив у позові ТзОВ «Укрдорс» про скасування незаконного рішення.

В свою чергу, суд апеляційної інстанції встав на бік підприємства, скасувавши рішення першої інстанції та задовольняючи позов ТзОВ «Укрдорс».

Як випливає з матеріалів справи, генеральний план розроблений станом на 1978 рік, тобто на той час, коли ТзОВ «Укрдорс» ще не існувало.

Чинним земельним законодавством передбачено поділ земель за основним цільовим призначенням на категорії, серед яких землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення; в межах категорій - існує поділ земель за цільовим призначенням.

Згідно із Класифікатором видів цільового призначення земель - не передбачено класифікації земель за назвою підприємства, проте передбачено такий вид використання, як для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств, що відповідає цільовому призначенню земельної ділянки, яка належить ТзОВ «Укрдорс».

Таким чином, підставою скасування містобудівних умов та обмежень є невідповідність назви підприємства у генеральному плані, оскільки фактично цільове призначення земельної ділянки, на якій збудовано цех опорядження деревини, відповідає вказаній у генплані категорії земель, а її використання здійснюється відповідно до цільового призначення.

Тобто, невнесення сільською радою змін до генерального плану населеного пункту після продажу ТзОВ «Укрдорс» земельної ділянки не може ставитися товариству у провину.

«Справити враження» Верховного Суду своїм опусом не вдалося волинським архітекторам через пропуск строку подання касаційної скарги.

Якщо Вам відомі факти про порушення прав і інтересів бізнесу, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии