Верховний Суд: на торгах Рівненської АЕС все ж відбулася змова

Сфера интересов: Публичные закупки
28.11.2018
Верховний Суд: на торгах Рівненської АЕС все ж відбулася змова - Верховенство Права

Оспорюючи накладений за змову на торгах штраф, ТОВ «Фінансово-промислова компанія «Гросс» не змогло навести спростовуючих доказів.

У діях ФПК «Гросс» і ТОВ «Діана» під час підготовки та участі у процедурі відкритих торгів з предметом закупівлі «частини двигунів», проведених відокремленим підрозділом «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом», були визначені порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів. Цінова пропозиція ФПК «Гросс» на торгах була 1 711 847 грн., а ТОВ «Діана» - 1 857 727 грн. Акцептована була пропозиція компанії «Гросс».

Виявилося, що на виконання вимог торгів компанія «Гросс» і товариство «Діана» у складі своїх пропозицій подали банківські гарантії, видані однією банківською установою - ПАТ «Регіон-банк» (м. Харків) в один і той же день, з майже послідовними номерами. Електронні документи учасників торгів були створені в один день, складені практично в однаковому порядку і містили деякі спільні помилки. Аналізом телефонних розмов учасників торгів було виявлено, що між ними проводилися численні і тривалі телефонні розмови, тому вони мали можливість обміну інформацією на стадії підготовки тендерних пропозицій.

Територіальним відділенням АМКУ за антиконкурентні дії під час цих торгів на ФПК «Гросс» накладено штраф у сумі 68 000 грн. Це рішення компанія оскаржувала доти, доки Верховний Суд не прийняв остаточне рішення і відмовив ТОВ ФПК «Гросс» у задоволенні касаційної скарги.

Якщо Вам відомі факти про порушення законодавства про державні закупівлі, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии