«Черкасиобленерго» вирішило добити підприємця після пожежі

Сфера интересов: Монополисты
22.11.2018
«Черкасиобленерго» вирішило добити підприємця після пожежі - Верховенство Права

За яких би обставин не трапилося пошкодження лічильника, електрики завжди поспішають до вас з Актом про порушення і прагнуть нарахувати якомога більше штрафних санкцій.

У щитовій підприємця Ігоря Мельникова в нічний час сталася пожежа. Він викликав пожежників, а після гасіння, виявивши обгорілий лічильник, подав керівникові Черкаського міського РЕМ заяву з проханням про усунення наслідків замикання електролічильника. Факт пожежі він підтвердив довідкою Черкаського районного відділу управління ДСНС України.

Електрики склали акт, в якому відзначили порушення ФОП Мельниковим І.П. Правил користування електроенергією (ПКЕЕ), яке полягає в тому, що він не забезпечив «збереження і цілісність встановлених на його території (в його приміщенні) розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр)». Бачте, ніхто не наважився стрибати у вогонь за лічильником, «забезпечуючи збереження»! В акті було зафіксовано, що лічильник повністю пошкоджений, в результаті чого електроенергія, яка споживалася ФОП Мельниковим, не враховувалася. З акту також випливало, що при перевірці прилад обліку був знятий і запакований в пакет з пломбою, і повідомлялося про засідання комісії з розгляду цього акту про порушення. При цьому самого підприємця на момент складання акту не було, його підписав користувач частини нежитлового приміщення, який, мабуть, прибирав там після пожежі. І, напевно, ця особа про акт забула – чи до того в таких обставинах.

Засідання комісії ПАТ «Черкасиобленерго», таким чином, відбулося без присутності підприємця або його представника. Енергетики стримувати свою фантазію не стали і нарахували 27 389,78 грн., нібито на підставі Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ПКЕЕ. Це при тому, що прийшли вони на наступний день після пожежі! Мабуть, десь в Методиці є примітка, що потрібно вимагати якомога більші суми з кожного, хто потрапив в лапи монополіста. Підприємець звернувся до суду.

Рішення комісії ПАТ «Черкасиобленерго» з розгляду Акту про порушення було визнано неправомірним. Доказів вчинення ФОП Мельниковим І.П. свідомого порушення Правил користування електроенергією представники ПАТ привести не змогли. Вони посилалися на висновок Черкаського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, в якому був встановлений факт направлення на лічильник термічного впливу потужного комплексного джерела відкритого полум'я типу газового або бензинової пальника. Однак при цьому представили суду пакет з лічильником, опломбований двома пломбами з зовсім іншими номерами, ніж було вказано в складеному ними ж Акті про порушення. Суд апеляційної інстанції також відмовив у задоволенні скарги «Черкасиобленерго».

Якщо Вам стали відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».


Комментарии 1
Инкогнито 22.11.2018 20:49
Не понятно, почему суд не принял во внимание заключение научно-исследовательского института судовых экспертиз о том, что счетчик был поврежден термическим способом с помощью газового источника. Статья заказная!!!

Лента новостей

Комментарии