Держдпідприємства зони відчуження не сприймають конкуренції в аукціонах

Сфера интересов: Публичные закупки
21.11.2018
Держдпідприємства зони відчуження не сприймають конкуренції в аукціонах - Верховенство Права

Державне спеціалізоване підприємство з управління капітальним будівництвом зони відчуження в жовтні 2018 року провело аукціон із закупівлі робіт по виготовленню робочого проекту капітального ремонту будівлі у місті Чорнобиль з «антиконкурентними» умовами - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-09-11-000663-b.

Так, в ході аналізу тендерної документації даної закупівлі були виявлені дискримінаційні вимоги щодо необхідності надати довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати на загальну вартість не менше 10% від очікуваної вартості закупівлі. Очікувана вартість закупівлі складала 16 066 819,00 гривень. Також замовник просив від учасників діючу ліцензію на використання тільки одного конкретного програмного комплексу для виконання розрахунків попри те, що на ринку існують безліч інших його ліцензійних аналогів .

Дані вимоги штучно створють умови для обмеження конкуренції та ставить у нерівне становище потенційних учасників аукціону.

Також, суб’єкти господарювання, які мають позитивний досвід та добру репутацію на відповідному ринку, проте на даний момент не виконали будівельні роботи на встановлену суму передчасно позбавлені можливості прийняти участь в аукціоні.

Сукупність зазначених обставин порушує основні принципи законодавства в сфері публічних закупівель, зокрема щодо добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності.

Додатково варто зазначити, що за результатами аукціону замовник обрав переможцем та уклав договір про закупівлю будівельного підряду з ТОВ «Діоро» вартістю 16 009 741,33 гривень.

Також, за допомогою аналітичної платформи «YouControl» - https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/22960999/, вдалося з’ясувати, що ТОВ «Діоро», було створено ще в лютому 1995 року із статутним капіталом 50 000,00 гривень. Засновниками підприємства значаться Володимир Павленко та Олег Панасюк. Підприємство почало приймати участь у закупівлях з жовтня 2012 року. В 2018 році підприємство встигло натендерити 23 497 761, 00 гривень.

Якщо Вам відомі факти порушення прав та інтересів бізнесу, повідомляйте до Редакції сайту «Верховенство права».

 


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии