«Волиньгаз» не довело обгрунтованість санкцій до споживача

Сфера интересов: Монополисты
15.11.2018
«Волиньгаз» не довело обгрунтованість санкцій до споживача - Верховенство Права

Після зняття перевіряючими приладу обліку газу він раптом виявився пошкодженим.

Інспектори Ратнівського відділення ПАТ «Волиньгаз» зняли лічильник у домогосподарстві для періодичної повірки та склали Акт про зняття лічильника газу в житловому фонді, а також Акт про виявлені порушення, де вказали на відсутність державної пломби. Знятий лічильник був відправлений на експертизу, яка встановила такі механічні пошкодження: втручання в роботу лічильного механізму, відсутність металевої пломби, пошкодження пломби наклейки, вільний доступ до деталей лічильного механізму. Споживачеві було донараховано 543 куба природного газу.

Споживач звернувся до суду, стверджуючи, що при знятті лічильника не був присутній, акт не підписував, а також не був запрошений на проведення експертизи. Рішення судів першої та апеляційної інстанції на його користь було мотивовано тим, що ПАТ «Волиньгаз» не надало безперечних доказів, що пошкодження лічильника сталося саме з вини споживача.

В Акті про демонтаж лічильника ці виявлені порушення і дата проведення експертизи також вказані не були. На яких підставах газівниками був обраний період для нарахування неврахованого обсягу природного газу, вони роз'яснити не змогли. Працівники газової служби не змогли надати відомості про реєстрацію пломби на пакеті, в який був запакований лічильник газу для транспортування.

Всі ці обставини, на думку суддів, свідчили про порушення представниками газової служби Положення про проведення експертизи лічильників газу. Також було прийнято до уваги, що виявлена в процесі експертизи помилка лічильника у визначенні об'ємної витрати газу не говорить про втручання в роботу лічильного механізму. Судові інстанції включно з колегією суддів Верховного суду погодилися з висновком про відсутність доказів провини споживача в пошкодженні лічильника газу та безпідставність донарахування за спожитий газ.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии