Рівненські архітектори намагались розвести підприємство на штраф в 1,5 мільйона гривен

Сфера интересов: Власть и бизнес
14.11.2018
Рівненські архітектори намагались розвести підприємство на штраф в 1,5 мільйона гривен - Верховенство Права

Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області оштрафувало дочірнє підприємство «Оптіма-770-Р» ТОВ «Севен Севенті Петроліум» на суму 1 515 600,00 гривень за те, що підприємство нібито без дозвільних документів проводило будівельні роботи з реконструкції автозаправної станції зі встановленням додаткового технологічного обладнання модульного АГЗП на автодорозі.

В свою чергу, ДП «Оптіма-770-Р» ТОВ «Севен Севенті Петроліум» подало до Рівненського окружного адміністративного суду позов на скасування безпідставного штрафу.

Що найцікавіше, ДП «Оптіма-770-Р» ТОВ «Севен Севенті Петроліум» надало до суду усі необхідні дозвільні документи, які були видані самим Управлінням ДАБІ у Рівненській області. Тобто, нісенітниця «архітекторів» щодо проведення підприємством будівельних робіт без дозвільних документів була спростована їх наявністю і наданням на огляд суду.

Відчувши легкий конфуз, представники Управління ДАБІ у Рівненській області вирішили зазначити для суду підставою винесення штрафу відсутність наданих підприємством дозвільних документів у відповідному реєстрі.

Проте суд, задовольняючи позов підприємства, зауважив, що Реєстр дозвільних документів, доступ до якого здійснюється за допомогою веб-сайту ДАБІ України у мережі Інтернет, є внутрішньою інформаційною базою ДАБІ України та її територіальних органів, і саме на останніх покладається обовязок щодо його належного ведення й наповнення. Такий Реєстр відображає інформацію для загального ознайомлення невизначеного кола осіб і не може слугувати підставою для прийняття відповідачем імперативних актів у формі приписів та постанов під час здійснення владних управлінських функцій.

Відповідну позицію підтримав й Житомирський апеляційний адміністративний суд, залишивши рішення першої інстанції про задоволення позову ДП «Оптіма-770-Р» ТОВ «Севен Севенті Петроліум» в силі.

Сподіваючись все ж таки знайти прихильників фантастичних підстав накладення на підприємство штрафу у розмірі більше 1,5 мільйона гривень серед суддів, Управління ДАБІ у Рівненській області подало касаційну скаргу до Верховного Суду.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відкрив касаційне провадження за скаргою рівненських архітекторів. Більш того, скаржнику довелося витратити 48 668,00 гривень бюджетних коштів на сплату судового збору.

Якщо Вам відомі факти про порушення прав та інтересів бізнесу, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии