«Львівгаз» не знайшов аргументів на 32 мільйона

Сфера интересов: Монополисты
13.11.2018
«Львівгаз» не знайшов аргументів на 32 мільйона - Верховенство Права

«Львівгаз» звинуватив ДП «Лорта» у втручанні у роботу газового лічильника та нарахував 32мильйона гривень штрафу без проведення експертизи лічильника.

Представники ПАТ «Львівгаз» під час перевірки лічильника газу на території заводу ДП «Лорта» знайшли наскрізний отвір під правим верхнім гвинтом бірки лічильника газу, який не був зроблений заводом-виробником, про що склали акт про порушення, але представники ДП «Лорта» заперечували всіляке втручання зі свого боку.

Львівгаз звинуватив представників заводу у крадіжці газу та несанкціонованому втручанні у роботу лічильника. Комісія Львівгазу донарахувала нібито вкрадений заводом газ в об’ємі 3 862,460 м3 на суму 32 840 548,88 грн. та виставили рахунок на сплату. І це при тому, що експертиза лічильника проведена не була, оскільки її відклали на невизначений термін.

ДП «Лорта», не погодившись з виставленим рахунком, звернулось до суду. У суді з’ясувалося, що всупереч вимогам Кодексу ГРС, ПАТ "Львівгаз" провів експертизу спірного лічильника не у десятиденний термін із дня складення протоколу про направлення його на експертизу, а через три місяці, коли дана справа вже перебувала у суді. Тобто, побачивши цей отвір «Львівгаз» так «зрадів» можливості нарахувати велетенський штраф, що навіть не намагався додати належні докази, які б свідчили про то, що цей отвір спотворив облік газу.

Проведена експертами КП «Львівстандартметрологія» перевірка лічильника показала, що «встановити втручання неможливо». Тобто звинувачення у крадіжці газу ДП «Лорта» є безпідставними.

Попри те, що суд став на сторону ДП, справа дійшла до Верховного Суду.

Верховний Суд, розглянувши справу, вирішив, що намагання ПАТ «Львівгаз» стягнути з ДП «Лорта» 32 840 548,88 грн. безпідставні.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте у Редакцію сайту «Верховенство права».

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии